http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Sağlıklı ve Doğal Tedavi İçin Bıttım Sabunları

Sağlıklı ve Doğal Tedavi İçin Bıttım Sabunları

Alınan domateste, kazakta, ilaçta, şampuanda birçok kimyasal madde bulunmaktadır. Bu kimyasal maddelerin ürünlerde kullanılmasının en büyük amacı ürünlerin raf ömrünü uzatmaktır. Her ne kadar reklamlarda ürünümüz doğaldır dense de bir şekilde hayatımızdaki çoğu ürün kimyasal madde içermektedir. Bu kimyasal maddeler kısa kullanımlarda hayati önem taşımasa da aldığımız her üründe bulundukları için sağlık açısından büyük problemlere neden olmaktadır. Sadece yetişkinler değil çocuklarda bu ürünleri kullanmakta, daha küçükken bile vücutlarında kimyasal barındırmaktadır. Her şeyin sağlıklısı doğal olandır. Fakat her ürünü doğal olarak elde etmek ne yazık ki oldukça zor. Fakat doğalını elde edebileceğiniz ürünlerin doğalını almak sağlığınız için çok önemlidir. Özellikle kullandığınız şampuan ve sabunların doğalları kolaylıkla elde edilebilir. Cildinizde kullandığınız kimyasal ürünler cilt kanserine kadar sağlık problemlerini karşınıza çıkarabileceğinden sağlığınız için özellikle şampuan ve sabunlarda doğal ürünleri tercih etmelisiniz. Sabun ve şampuanda doğal ürün denilince akla gelen ilk şey bıttım sabunu olmaktadır.

Cilt ve saç bakımı yapmak, sağlıklı bir yaşam için oldukça önemlidir. Bu nedenle doğal bir sabun kullanmak cildinize vereceğiniz en güzel hediyedir. Bıttım sabunları sıradan diğer kimyasal madde içeren sabunlar gibi cildinizi kurutmaz. Aksine cildinizi nemlendirir ve uzun süre mis gibi kokmasını sağlar. Bıttım sabunu faydaları arasında en önemlisi saç dökülmesine çare oluşudur. Türkiye’de çpek çok insan saç dökülmesi problemi ile karşı karşıyadır. Üstelik reklamı yapılan ve satılan hiçbir ürün bu derde deva değildir. Çünkü ne olursa olsun içerisindeki kimyasal maddeler cildi kurutur. Fakat bıttım sabunları doğal yapıları ile cildi nemlendirdiğinden ötürü saç derisi hava alır ve beslenir. Böylelikle saç dökülmesi problemi ortadan kalkar. Ayrıca ergenlik sivilceleri ve siyah noktalar özellikle gençlerin en büyük problemlerinin başında gelir. Her biri dermatolog yardımı ile bu sorunlarına çare arar. Dermatologların çoğu bıttım sabunlarının sivilce ve siyah noktalara iyi geldiğini söylemekte, hastalarına da önermektedir. Bıttım sabunları gözenekleri havalandırarak cilde fresh bir görünüm kazandırırken kokusu ile de temizlik hissi verir. Ayrıca vücudunuzda tahriş yara ya da kaşıntı var ise bunun çözümü de bıttım sabunlarıdır. Egzama ve mantar tedavisinde de kullanılan bıttım sabunları doktorların alternatif tıpta hastalarına önerdikleri doğal sabunlardan biridir. Saç bakımında da önemli bir yere sahip olan bıttım sabunları sayesinde saçlarınız daha parlak, daha güçlü ve daha dolgun bir görünüme ulaşır.

%100 Doğal Bıttım Sabunlarının Yapılışı

Bıttım sabunu kullanan insanlar kullandıkları sabundan hayli memnun kalmaktadır. Pek çok kullanıcı ciltlerinin daha yumuşak, saç dökülmelerinin artık olmadığını söylemektedir. Fakat kullanıcılar dahi bıttım sabununun nasıl üretildiğini pek iyi bilmiyor. Bıttım sabununun üretildiği yer Siirt olduğundan bıttım sabunları Siirt bıttım sabunu olarak da anılmaktadır. Siirt’te yetişen bıttım ağaçlarının meyvesinden yapılan sabunlar doğallıkları ile sağlık saçıyor. Bıttım ağaçları sadece yılın Eylül ayında meyve verdiği için bıttım sabunları için tohumlar ancak yılın bu vakitlerinde toplanıyor. Bıttım ağaçlarının meyvesi olan bıttım halk arasında menengiç meyvesi olarak da biliniyor. Yapım aşamasına gelinirse ilk olarak bıttım ağaçlarından menengiç meyveleri toplanıyor. Toplanan menengiç meyveleri ayıklanıyor, çürükler atılıyor. Ardından bıttım sabunları için en önemli adım olan yoğrulma işlemi yapılıyor. Orta derecede bir su ile değirmende öğütülen bıttım meyveleri yoğrularak bir süre sonra yağları çıkartılıyor. Bu yağlar daha sonra işlem göreceği için ayrı bir kapta muhafaza ediliyor. Bir kazanda su ve odun külü kaynatılırken bir kazanda ise sabunlaşma tepkimesini başlatacak olan madde ile 24 litre su kaynatılıyor. Daha sonra daha önceden çıkarılan yağ odun külü ve su karışımına ekleniyor. Sabunlaşma tepkimesinin başlaması için sabunlaşma tepkimesi için hazırlanan karışımda bu kazana ekleniyor. 16 saat boyunca kaynatılan bu karışım suyun buharlaşması ile son buluyor. Su buharlaştığında kazanın dibinde bıttım sabununun sıvı hali kalıyor. Bu sıvı sabun sıcakken kazandan ayrılarak kurutulmaya bırakılıyor 2 gün içerisinde tam anlamı ile kuruyan bıttım sabunları küp, kare, silindir ya da üçgen şekillerde kesiliyor ve paketleniyor. Daha sonrasında alıcılara ulaşmak üzere yola çıkıyor. %100 doğal %100 sağlıklı bıttım sabunlarını sizde hemen deneyin. 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919