http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Cilt Dostu Doğal Bitkisel Bıttım Sabunu

Cilt Dostu Doğal Bitkisel Bıttım Sabunu
Cilt dostu ve doğal bir sabun türü olan bıttım sabunu tarihte ilk kez Sümer toplumu tarafından kullanılmıştır. Milattan önceki dönemlerde Sümerler tarafından yazıya ve tarife dökülerek de günümüze kadar uzanmıştır. Hem yapılışı hem de kullanışı için tarifi bulunan bıttım sabunu birçok yönden cilde fayda sağlamaktadır. Bu faydaları ve özellikleri tek tek ele alalım…

Bıttım Sabunu ve Faydaları

  • Bıttım sabunu faydaları özellikle ciltte etkisini fazlasıyla göstermektedir.
  • Genel olarak anti bakteriyel özelliği bulunduğundan dolayı cildi temizleme özelliğine sahiptir ve bu özellik ciltte bulunan kir, siyah nokta, akne ve sivilce gibi sorunlara da olumlu etki yaratmaktadır.
  • Aynı zamanda cilde olumlu olarak diğer etkileri ise deri kaşıntısı, deri döküntüsü, egzama gibi cilt sorunlarına da olumlu etki göstermektedir.
  • Cilt sorunlarına iyi gelen bıttım sabunu saç ve saç derisinde de faydasını göstermektedir. Özellikle genel bir problem olan kepek oluşumunu düzenli kullanım halinde normal seviyeye getirmekte ve zamanla kalıcı çözümler bırakmaya yöneliktir.
  • Cilt hastalıkları ve saç derisi hastalıklarında dermatolojik olarak doktorlar tarafından da önerilen bir doğal sabundur.
  • Bir ilginç özelliği olan bıttım sabunu beyaz saçların eski rengine kavuşmasını da sağlamaktadır. Yine düzenli kullanım halinde saç yapısına etki ederek 7 veya 8 ay gibi bir sürede saçın rengini yenilemektedir.
  • Saç rengini yenileme işlemi yaparken aynı zamanda saçı beslek, parlatır ve yumuşatır.

Bıttım Sabunu Nerede Üretiliyor?
Birçok yönden doğal özelliği ile çözüm sunan bıttım sabunu Güneydoğu Anadolu bölgesinde yetişmektedir. Siirt bıttım sabunu olarak bütünleşen bu doğal sabun Siirt ilinin yanı sıra Mardin, Şanlıurfa gibi doğu Anadolu illerinde de üretilebilmektedir. Bıttım sabunu halk arasında menengiç adı ile bilinen bitkiden üretilmektedir. Bu bitkinin yağı ortaya bıttım sabununu çıkarmaktadır. Bıttım sabunu satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik doğal olmasıdır.

Menengiç bitkisinden üretilen bıttım sabunu faydalarından yararlanmak için içerisinde kimyasal katılmayan sabunları tercih etmeniz her zaman daha ideal olmaktadır. Siirt bıttım sabunu üretiminden bahsetmek gerekirse; Öncelikle menengiç bitkileri toplanır, bu bitkiler kötü olanlarından ayrıştırılır ve kurutulmaya bırakılır. Kuruyan menengiç bitkilerini sabun elde etmek için yağlarından da ayırmak gerekmektedir. Fakat bu işlem kurutulma safhası gerçekleştikten sonra yapılmaktadır. Kuruyan menengiç otlarını yağlarından ayırmak için su ilave edilir ve bu su kaynatılır. Dolayısıyla kaynama işlemi sırasın bitki kabukları dibe çöker ve bitki yağı su yüzeyinde üst kısma çıkar. Bitki kabukları su içerisinden ayrıştırılarak ayrı bir kazan veya farklı bir materyal içerisinde kaynatılır. Kaynama sırasında sıvı bir kıvam elde edilmektedir. Elde edilen bu sıvı karışım sabuna şekil vermek için kullanılan sabun kalıplarına dökülür. Daha sonra kalıplar içerisindeki bu sıvı karşımın kuruması beklenir. Son olarak sabun kıvamına gelen ve kuruyan bu karışım isteğe göre ambalajlanarak satışa hazır hale getirilir. Bıttım sabunu faydalarından yararlanmak için doğal üretimden satın almanız gerekmektedir. Lakin içerisinde kimyasalların bulunduğu bıttm sabunu gerçek bıttım sabunu olmayacak ve etkisini göstertmeyecektir. Dolayısıyla bıttım sabunu alırken en çok doğal olma unsuruna dikkat etmenizi önermekteyiz. Bunun yanı sıra cilde faydalı olan bıttım sabunu Türkiye’nin her ilinde bulunabilmektedir. Genel olarak Doğu Anadolu illerinde yetişen bu bitkiler yine bu illerde toplanıp üretilse de Türkiye’ye satış olanağını da yine Güney Doğu Anadolu illeri sağlamaktadır. Dolayısıyla bıttım sabunu Türkiye’de bulunabilen doğal sabunlar arasında yer almaktadır.

Bıttım Sabunu Satın Al
Doğal bir sabun olan ve tamamen doğal materyaller ile hiçbir şekilde kimyasal katılmadan üretilen bıttım sabununu satın almak için web sitemizden faydalanabilirsiniz. Son derece cilde faydası olan bu sabun yüz, vücut ve saç için gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir. Genel olarak cilt veya saç sorunda kimyasallara başvurmak her cilt tipi için doğru seçim olmayabilir. Fakat bıttım sabunu her cilt tipine uyum sağlayarak olumlu etkilerini de göstermektedir. Bu nedenden dolayı doğal bıttım sabunları kolay bir şekilde bulunmakta ve gönül rahatlığıyla da kullanılmamaktadır. Üstelik cilde dost olan doğal bıttım sabunlarından faydalanmak için hiçbir engel teşkil etmeyen bu sabunun hiçbir yan etkisi de bulunmamaktadır.


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919