http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Bıttım Sabunuyla Gelen Şifa

Bıttım Sabunuyla Gelen Şifa

Eski çağlarda insanlar tedavi olmak için doğal ürünleri kullanırlardı. Doğadaki şifalı bitkilerin arasından hastalıklarına şifa olacak bitkiyi gelenekten öğrendikleri şekliyle uygularlardı. İşte o çağlardan günümüze kadar gelen şifalı bir bitki var. Menengiç ya da çitlenbik ağacı diye de bilinen bıttım ağacı. Bıttım ağacının meyvelerinden ve yapraklarından yapılan son derece doğal bir sabun olan bıttım sabunu günümüzde hem şifa aracı olarak hem de cilt bakım ürünü olarak kullanılıyor. Bu hem çok eski hem de bu kadar güncel kalabilen bıttım sabunu pek çok cilt probleminin en etkili çözümü olarak karşımıza çıkıyor.

Bıttım Sabununun Faydaları

Cilt Lekelerine ve Sivilcelere Karşı Bıttım Sabunu: Bıttım sabunu ciltle ilgili birçok sağlık sorununu etkili bir şekilde ortadan kaldırıyor. Bazı hassas ciltlerdeki kaşıntılara, kızarıklıklara ve sivilcelere karşı da son derece etkili olan bu sabun doğal olması nedeniyle özel bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Mikrop öldürücü olarak bilinen menengiç yağından elde edilen Siirt bıttım sabunu ciltteki sivilceleri ve onlara sebep olan mikropları da öldürüyor. Sivilce sonrası görülen lekeleri yok ediyor. Ciltteki her türlü akne ve döküntüleri de ortadan kaldıran Siirt bıttım sabunu doğal bir ürün olması nedeniyle gönül rahatlığıyla kullanılabilecek bir ürün. Ciltte oluşan egzama, mantar, sedef, döküntü ve mayasıl gibi hastalıklara da bıttım sabunu şifa olarak kullanılıyor. Eğer böyle cilt problemleriniz varsa bu sabunu düzenli olarak kullandığınızda etkilerini kısa sürede görebilirsiniz.

Saç Bakımında Bıttım Sabunu: Bıttım sabunu saç bakımı için de önemli bir ürün olarak kullanılıyor. Yıpranmış ve kırılan saçlar için bıttım sabunu kullanmak saçların güçlenmesini ve onarılmasını sağlıyor. Böylece saçlar sağlıklı bir şekilde uzamaya başlıyor. Bıttım sabunu faydaları bu kadarla da bitmiyor. Bu doğal ve şifalı sabun saç dökülmelerine de iyi geliyor. Bilindiği gibi saç dökülmesi, günümüzde çok sık karşılaşılan bir sorun. Bu sorunu bıttım sabunu kullanarak ortadan kaldırabilirsiniz. Saç dökülmelerinin bir kısmı genetik yatkınlıkla ortaya çıkıyor. Geri kalan %80’lik kesimde görülen saç dökülmelerinin nedeni cildin tahriş olması ve gözeneklerin kapanması olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle sorunu doğru teşhis edip duruma uygun bir şekilde gerekli ürünleri kullanmak gerekiyor. İşte tam bu noktada bıttım sabunu faydaları kendini gösteriyor.

Bıttım sabununun saç beyazlamalarına karşı kullanılmasının da beyazlamayı geri aldığı iddiası var. Bunu göre yaklaşık 8 ay bıttım sabunu kullanarak saçlarınızın tekrar kendi rengine dönmesini sağlayabilirsiniz.

Cilt Yaralarına Bıttım Sabunu: Bıttım sabunu antiseptik özellikte bir sabun olduğundan ciltteki yaraların kolayca iyileşmesine ve yaraların etkenlerini yok etmeye yarıyor. Mikropları öldürüp kısa zamanda yaralardan cildi kurtarıyor. Eğer bu faydalarından yararlanmak istiyorsanız bıttım sabunu satın alarak siz de doğal yollarla cilt yaralarınızı tedavi edebilirsiniz. Bıttım sabununun bu kadar etkili olması içeriğinde yaralara iyi gelen menengiç yani bıttım yağının bulunmasındandır.

Bıttım Sabunu Nerede Üretilir?

Bıttım sabunu Güney Doğu Anadolu Bölgesi’ne has bir üründür. Bu bölgede Siirt ve Mardin illerinde üretimi yapılan sabun son derece doğal koşullarda üretiliyor. Üretim sırasında kimyasal bir etken kullanılmıyor. Eylül sonu gibi toplanan menengiçler bu yörenin köylüleri tarafından yağı çıkartılmak koşuluyla doğal sabun üretiminde kullanılıyor. Üretim aşaması da içeriği de tamamen doğal olan bu ürün o bölgeden Türkiye’nin her yerine ulaştırılıyor.

Bıttım Sabunu Alırken Dikkat!

Bıttım sabunu bu denli ünlü ve etkili bir sabun olunca hâliyle piyasada sahteleri de kendine yer buluyor. Cilt sağlığınız için bıttım sabunu satın almak istediğinizde sahteleriyle karşılaşabilirsiniz. Bu sahte ürünler kullandığınızda cilt hastalıklarınıza ya da problemlerinize fayda getirmeyecektir. Bu ürünler genelde klasik zeytinyağı sabunudur ya da farklı esanslar içerir. Fakat bıttım sabununda böyle etkenler yoktur. Tamamen doğal ve menengiç bitkisinden yani bıttımdan yapılır. Bu sabunu güvenilir yerlerden ya da internet sitesi aracılığıyla iyi bir araştırma yaparak alabilirsiniz. Eğer internetten satın almak isterseniz alacağınız ürün adresinize kadar gelecektir. Böylelikle yorulmadan ürünü kapınızda bulmuş olacaksınız.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Bıttım sabunu kullanırken başka kimyasal ürün kullanmamaya dikkat etmek gerekiyor. Diğer kimyasal kozmetik ürünleriyle birlikte kullanıldığında bıttım sabununun etkisi azalabiliyor. Düzenli olarak bıttım sabunu kullandığınızda cildinizde hızlı değişiklikler görüldüğünü fark edeceksiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919