http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Doğadan Hayata Nefis Bir Dokunuş

Doğadan Hayata Nefis Bir Dokunuş

Siirt ilimizde yetişen Çitlembik yapraklarından ve meyvesinden elde edilen yağdan üretilen bıttım sabunu geleneksel ev yöntemleriyle üretilmektedir. Mucizevi özellikler barındıran bu bitki ve meyvesi, menengiç yağı ile de birleştirilir. Siirt fıstık ağaçlarının aşılanmamış hali ile üretilen bıttımın yağı ezilerek çıkartılır. Siirt bıttım sabunu üretiminde farklı hiçbir maddeye yer verilmez. Bu sabunun yapımında bütün aşamalar el ile gerçekleştirilir. Bıttım sabunu dendiğinde akla gelen Siirt, doğallığı ile ön plana çıkmıştır. Sabunun içine katılan menengiç yağı diğer çeşitlerinden ayrılmasını sağlar. Siirt dışında üretilen bıttım sabunlarında zeytinyağı kullanılırken bu bölgede geleneksel yöntemlerle üretilen sabunların içerisinde menengiç yağı yer alır.

Bıttım sabunu ile gelen doğal sağlık yöntemleri nelerdir?

Bıttım meyvesi bir kuruyemiş çeşididir. Tadı çok beğenilen bu yemiş daha çok sabun yapımında kullanılır. bıttım bitkisinin doğal şifası hem yöre sakinlerinin hem de tüm tüketicilerin ilgisini çekmektedir. Bıttım sabunu faydaları saymakla bitmez.

  • Cilt temizliği,
  • Saç dökülmesinin engellenmesi,
  • Kafa derisindeki tahrişlerin tedavisi,
  • Cansız kalan saçların güçlenmesi,
  • Egzama ve mantar gibi deri hastalıklarının tedavisi,
  • Gözeneklerin açılarak derinin nefes almasının sağlanması açısından yarar sağlayan bıttım sabunu son derece özel ve değerli bir üründür.

Doğal bir mucize gibi değerlendirilebilen ürün ile yapılan cilt temizliklerinin ardından cildin nefes aldığı gözlemlenebilir. Özellikle sivilcelerin tedavisinde kullanılan sabun ile düzenli olarak yıkanan yüz, doğal nem dengesine kavuşacak ve sivilcelerden kısa sürede arınacaktır. Deri hastalıkları arasında sayılan mantar ve egzamaya karşı da son derece etkili olan sabunu düzenli kullananlar ilk olarak kaşıntıdan ve daha sonrada mikroplardan kurtulur. Cilt dostu ve mikrop öldürücü özelliği ile vücutta bakteri oluşumuna izin vermeyen bıttım sabunu bir kere kullananların bir daha vaz geçemeyecekleri doğal sağlık ürünleri arasında yer alır.

Doğal bıttım sabunu saç dökülmelerine karşı etki sağlar mı?

Saç dökülmelerini bitirmek için kullanılan sabun deri hastalıklarından kaynaklı saç dökülmelerini %90 oranında bitirir. Yara ve tahrişlerden arınan saç derisi canlanır ve kuvvetlenir, bu sayede dökülme ortadan kalkar. Aynı zamanda beyazlayan saçlar için de doğal renk pigmentlerinin çoğalmasını ve saçık tekrar kendi rengine kavuşmasını sağlayan Siirt bıttım sabunu anti bakteriyel özelliği ile kepek oluşumunu da engeller. Vücut ve cildin gereken nemi kazanmasında etkili olan sabun, kuru cildin aradığı neme kavuşması ile birlikte kaşıntılardan kurutulmaya neden olur. İlaç ve serum özelliği taşımayan sabun tamamen doğal bir üründür. Hammaddesi meyve olan ürünün bugüne kadar görülmüş hiçbir yan etkisi yoktur. Her yaş grubu ve her cilt tipi için uygun olan sabun mucizevi özellikleri ile doğal bir yaşam kaynağıdır. Sadece kanser hastalarının doğal bıttım sabununu kullanmadan önce doktorlarına danışmaları tavsiye edilir.

Özel olarak saçlarda kullanılacak olan bıttım sabunu faydaları ürünün düzenli kullanımı halinde etkisini gösterir. Saç derisine uygulanan sabunun iyice köpürtüldükten sonra parmak uçları ile masaj yapılarak uygulanması önerilir. Sabun kullanılırken yanında kullanılacak kimyasal içerikli ürünler bıttım sabununun etkisinin azalmasına sebep olabilir. Düzenli olarak uygulanan sabunun faydaları kısa zamanda kendini gösterirken bir kez doğal bıttım sabunu bir kez kimyasal içerikli farklı bir ürünün kullanılması istenen etkinin görülememesine neden olur. Bıttım sabununun 2 günde bir saça uygulanması önerilir. Saç dökülmesinin yarattığı psikolojik etkiler ve fiziksel yıpranma kişinin gereğinden fazla strese girmesine ve sosyal çevresi tarafından da dışlanmasına neden olabilmektedir. Kişinin iş hayatını da olumsuz etkileyen saç dökülmesi bıttım sabununun düzenli olarak kullanımı ile mutlaka önlenecektir.

Kozmetik sektöründe yaşanan hızlı büyüme özellikle cilt ve saçın olumsuz etkilenmesine neden olur. Hava kirliliği, aşırı stres ve serbest radikallerin yaratmış olduğu olumsuzlukların önüne doğal bıttım sabunu kullanarak geçilebilir. Ergenlik sivilcelerinden saç dökülmesine, kepek sorunundan beyaz saçlara, cilt nemlenmesinden ciltteki mikroplardan arınmaya kadar pek çok derede deva olan bıttım sabunu faydaları düzenli kullanım sonucunda gözle görülür bir seviyeye gelir. Doğal ürünlere olan ilginin artması ile birlikte bıttım sabununa olan ilgi artmakta ve özel siparişler vasıtasıyla ürüne sahip olmak isteyenlerin sayısı çoğalmaktadır. Hayat ve vücudumuz kimyasal ürün kullanarak kendimize zarar verecek kadar değersiz değildir. Doğadan gelen şifa her zaman ihtiyacımız olan bir ayrıcalıktır.

 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919