http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Bıttım Sabunu ile Sağlık ve Güzellik Bir arada

Bıttım Sabunu ile Sağlık ve Güzellik Bir arada

Sabun kullanımı insanlığın ilk çağlarına kadar uzanmaktadır. Sabunu ilk kullananların Sümerler olduğu tahmin edilmektedir. Günümüzde sabunlar genellikle bitkisel ve hayvansal yağların bazı solüsyonlar ile karıştırılması ile elde edilmektedir. Fakat temizleyici özelliğini arttırmak için bazı kimyasallar eklenmektedir. Kaynatma soğutma veya endüstriyel üretim ile elde edilmektedirler. Endüstriyel üretim sabunlar kimyasal içerdiğinden cildi kurutur ve deriyi sertleştirir. Bu sabunlarda yumuşatıcı etkisi olmayan gliserin kullanılmadığından ciltte sertleşmeler görülür. Özellikle kuru cilt tipine sahip olan kişilerin endüstriyel tarzı üretilmiş sabunları tercih etmemesi gerekmektedir. Kuru ve hassas ciltli kişilerde bu sabunlar alerjik reaksiyonlar yaratabilir. El ile üretilen ve içerisinde sadece doğal ürünler bulunan sabunları kullanmak hem saç derisi hem de cilt için en sağlıklı yol olacaktır.

Siirt Bıttım Sabunu: Ülkemizin Güney Doğu Anadolu bölgesine özgü olan Bıttım sabunu Siirt ilçesinde üretilmektedir. Bu sabun günümüzdeki sabunların aksine tamamen doğal yollar ile üretilmekte ve içerisinde hiçbir kimyasal madde bulunmamaktadır.  Bir sabunun hiçbir kimyasal içermemesi ek olarak hiçbir yararı olmasa dahi vucudunuza kimyasal girmesini önlediği anlamına gelir. Bıttım sabunu ise kimyasal içermemesinin yanı sıra size birçok avantaj sağlayacak. Bıttım meyvesi siyah ve küçük toplar halinde bir görüntüye sahiptir. Farklı yörelerde farklı isimlerle anılmaktadır. Bıttım meyvesini menengüç ya da çitlenbik olarak duymuş olabilirsiniz. Bu meyve tıptan, tarıma birçok alanda kullanılmaktadır. Ayrıca bu meyveden meşhur menengüç kahvesi de elde edilmektedir.  Ağacın salgıladığı sakız da özellikle sindirim sistemi hastalıklarına çok iyi gelmektedir. Ağacın ürettiği meyve, sakız ve hatta yaprakları insanların karşılaştığı farklı problemler ve hastalıklara iyi gelmekte ve oluşmasını engellemektedir. Güney Doğu bölgesinde üretilen Siirt Bıttım sabunu Türkiye’nin her yerine dağıtımı bulunmaktadır. Yaşadığınız şehirde kolayca bulup satın alabilirsiniz. Üstelik 7 ile 10 TL arasında değişen fiyatlar ile piyasada bulunan ve kimyasal içerek birçok pahalı sabun ve şampuanı sollamıştır. Hem ekonomik hem de sağlıklı olması Siirt Bıttım sabununu cazip kılan en önemli özelliği. Üretimi tamamen el ile yapılan bu sabun turistler tarafından da keşfedilmiş ve doğal bir mucize olarak adlandırılmaktadır. Bu sabunu kullanarak büyük paralar harcamadan hem cildinizi hem de saçlarınızı güzelleştirebilir ayrıca yaşadığınız cilt ve saç derisi problemlerine son verebilirsiniz.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır: Bu sabunu günlük hayatınızda rahatlıkla saçınız ve cildiniz için kullanabilirsiniz.

 • Hiçbir yan etkisi olmayan bu sabunu kullanırken kesinlikle hiçbir yan ürün ile desteklemenize gerek yoktur. Yani, saçınızı veya vucudunuzu bu sabunla yıkadıktan sonra şampuan ya da duş jeli ile desteklemeniz gerekmez. Bıttım sabunu faydalarını görmek için yan ürün kullanmamanız gerekir. Kullandığınız bu ürünler sabunun etkisini azaltacak ve etki etme süresini uzatacaktır.
 • Ayrıca Bıttım sabununu düzenli aralıklar ile kullanmak Bıttım sabunu faydalarını hızlı göstermesini sağlayacaktır. Eğer saçınızı veya vucudunuzu bu sabun ile temizlemeye başladıysanız sabun bitene kadar kimyasal içeren şampuanlar ya da vucut jelleri kullanmayınız. Yıkanırken Bıttım sabunu kullanmak temizliğiniz ve güzelliğiniz için yeterli olacaktır. Kullanacağınız şampuan ya da diğer ürünler sabunun etkisini azaltacaktır.
 • Sabunu vucudunuza ve saçınıza uygularken su ile köpürttükten sonra mutlaka masaj yaparak uygulayın. Masaj yapmak sabunun içerdiği özlerin derinize işlemesini ve etkilerini daha çabuk göstermesini sağlayacaktır. Ayrıca masaj yaparak yıkanmanın kan akışını hızlandırarak daha sağlıklı bir görüntü kattığını hepimiz biliyoruz.
 • Eğer her gün yıkanmanız gerekiyorsa saçlarınıza Bıttım sabununu bir defa uygulamanız yeterli olacaktır. Her gün yıkanmamanız saç için daha uygundur çünkü saçın belirli bir süre kendi yağında kalması saçı güçlendirir.

 Bıttım meyvesinin diğer faydaları:

 • Bıttım meyvesi saç sağlığını koruyup saçın güzelleşmesini sağlamasının yanı sıra tıpta ve ziraat sektöründe de kullanılmaktadır.
 • Bıttım meyvesinin yenmesi mide rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.
 • Ayrıca tıpkı saçlarınıza olduğu gibi bedeninize de kuvvet ve enerji verme etkisi de bulunur.
 • Yaraların iyileştirilmesinde ve soğuk algınlıklarında kaynatılarak kullanılmaktadır.
 • Nefes açma özelliği sayesinde solunum yolları rahatsızlıklarında kullanılmaktadır.
 • İdrarı söktürme özelliği ile idrar yolları hastalıklarında kullanılmaktadır.
 • Midedeki ağrıları geçirdiği gibi diğer sindirim sistemi organlarına da iyi gelmektedir.

 

 

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919