http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Cildin Doğal İlacı Bıttım Sabunu

Cildin Doğal İlacı Bıttım Sabunu

Modern hayat içerisinde son derece modern hayatlar yaşayan insanlar doğayı ve onun bize getirdiği yararları unutmuş durumdadır. Hızlı, yoğun ve stresli yaşamlarında kendilerini ve dolayısıyla sağlıklarını geri plana atabilmektedirler. Bunun doğal bir sonucu olarak da etrafımız sürekli hasta olan, güçsüz ve dayanıksız insanlar ile dolmuştur. Kaybettikleri sağlıklarını piyasadaki birçok ürün ile gidermeye çalışmaları da bu kişilere pek yardımcı olmamaktadır. Zira bu ürünlerde özellikle yiyeceklerde ve kişisel temizlik ürünlerinde bulunan yüksek miktardaki çok çeşitli kimyasallar bizleri daha da hasta etmekte ve bu hastalıklara da sebebiyet vermektedir. Hatta ilk başta bizlere rahatsızlık veren de bu katkı maddeleridir. Bu durum artık özellikle son birkaç yıldır değişmektedir. Doğayı unutan insan doğaya geri dönmektedir ve doğanın nimetlerinden yararlanmaya başlamıştır. Bu doğaya dönüş de bizleri bıttım sabunu ile tanıştırmıştır. Bıttım sabunu Siirt dolaylarında yıllardır üretilmekte ve kullanılmaktadır. Fakat tüm ülkeye yayılması internet ve gelişen sağlık bilinci sayesinde olmuştur. Özellikle bıttım sabunu içerisinde bulunan doğal bıttım meyvesi ciltte adeta mucizeler yaratmaktadır.

Bıttım Sabununun Cilde Yararları

Bıttım sabunu faydaları cildin tekrardan sağlığına kavuşmasını ve bu sağlıklı halinin korunmasını sağlamaktadır. Bu durum elbette bıttım nedir diye bir sorunun akıllara düşmesine neden olmaktadır. Bıttım Siirt yöresinde yetişen bir ağaç türüdür, bıttım sabunu da bu ağacın meyvesinden üretilen bir sabun türüdür. Bıttım aynı zamanda menengiç bitkisi olarak da bilinmektedir. O yüzden Siirt bıttım sabunu, menengiç sabunu da denildiğinde bıttım sabunundan bahsedildiğini anlamamız gerekmektedir. Peki bıttım sabunu nasıl elde edilir kısaca açıklayalım:

  • Bıttım ağacından toplanan bıttım meyveleri toplanarak kabukları ayrılır ve yıkanır. Yıkanan bıttımlar yaklaşık olarak bir gün boyunca kurutulur.
  • Kuruyan bıttım meyvelerine çitlembik de karıştırılarak değirmende dövülür.
  • Dövülen bıttım ve çitlembik az bir miktar su ile birlikte tam iki saat boyunca el ile yoğurulur. Bu yorucu işlem sonucunda bir miktar bıttım yağı elde edilir ve bu yağ ayrılarak ayrı bir yerde saklanır.
  • Yağı alınmış ve yoğurulmuş karışıma Koh çözeltisi denen, sabun imalatında kullanılan sıvı bir madde konularak, uzun saatler boyunca karıştırılarak kaynatılır.
  • Bu kaynama sonucunda bıttımdan çıkan fazla miktardaki yağ ayrılarak, yine birkaç gün boyunca açık havada bekletilerek soğumaya bırakılır.
  • Soğuyan ve tam olarak donmamış yağ tekrar başka kalıplara dökülerek son halini alır. Büyük kalıplar içerisinde soğutulduğu için büyük miktarlarda Siirt bıttım sabunu üretilmektedir. Bu sabunlar da satışa ise tel ile kesilmiş küçük hali ile sunulmaktadır.

Bıttım sabunu faydaları cildin üzerinde olumlu etkilerini göstermektedir demiştik. Öncelikle bıttım sabunu antiseptik yani mikrop öldürücü bir özelliğe sahiptir. Bu özellik sayesinde ciltte inanılmaz bir rahatsızlık ve kaşıntıya sebep olan egzama, sedef hastalığı ve mantar gibi ciddi sorunların oluşmasında önemli bir engelleyicidir. Bıttım sabunu hem bu rahatsızlıkları önlerken hem de çoktan hali hazırda rahatsızlık veren bu hastalığı geçirmede ustadır. Bunun yanında vücudun herhangi bir yerinde oluşmuş kaşıntılara ve bu kaşıntıların oluşturduğu tahrişler üzerinde de oldukça fazla etkilidir. Bunun dışında sivilceler, özellikle yüzde çıkan akneler her yaştan insanın sıkıntı çektiği bir konudur. Bıttım sabunu içerisindeki doğal bitkiler bu sivilcelerin kurumasını sağlamakta ve tekrar yeni sivilce oluşumunu engellemektedir. Bıttım sabununun arındırıcı etkisi olduğu herkesçe bilinmekte. Bu etkisini tıkalı gözenekler üzerinde de gösteren bıttım sabunu, kir ve ölü deri yüzünden tıkanan tüm gözenekleri başarı ile açarak cildin nefes almasını sağlar bununla beraber sizin de rahatlamanıza yardımcı olur. Sivilce kurutucu özelliğinin yanında cildinizde oluşmuş lekelere karşı da etkili olan Siirt bıttım sabunu bu lekeleri yok etme özelliğine de sahiptir. Bunun yanında varisi olanlar için hatta varis ağrısı çekenler için de yararlıdır. Bıttım sabunu uygulanan varisli ve ağrılı bölgelerde bu ağrılar azalır ve bu alanlar rahatlamaya başlar. Görüldüğü gibi saf ve doğal bıttım sabunu tıbbi bir sorun olmadıkça deri üzerindeki neredeyse her türlü probleme ilaç gibi gelmektedir. Sadece bıttım sabunu kullanarak hem cilt sağlımızı korumuş oluruz hem de maddi anlamda bir çöküntü yaşamadan yaşam kalitemizi yüksek bir değerde tutmamız mümkündür.

 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919