http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Bıttım Sabunu Faydaları

Bıttım Sabunu Faydaları

Bıttım sabunu, tamamen doğal içerik ve özlerle el yapımı olarak üretilen ve bizlere sunulan bir sabundur. Günümüzde tıp ve ilaç sektöründeki gelişmelerle daha kaliteli ve yüzde yüz hijyen sağlayan antibakteriyel sabunlar üretilmektedir. Ancak tamamen doğal yöntemlerle üretilen bıttım sabunu, klinik ortamlarda üretilen yapay hijyen maddelerinden çok daha iyidir. Bugün bilim adamları yaptıkları testler ve deneylerle en iyi yöntemi bulmak üzere çalışmaktadırlar ancak tıp dünyasının bile çelişkide kaldığı sonuçlar alınmaktadır. Haberlerde ve gündüz programlarında paylaşılan bilgiler, son teknoloji ile üretilen ürünlerin bile kusurlu olduklarını göstermektedir. Birçok bileşenin ve yapay maddelerinde katılarak üretildiği ürünler, vücudumuza farklı şekillerde zararlar da verebilmektedirler. Ülkemizde tamamen doğal yöntemlerle üretilen özellikle Siirt bıttım sabunu bırakın zararlı bir yönü olmasını  adeta şifa kaynağı olarak görülmüştür.

Bıttım Sabunu Nedir? / Nasıl Yapılır ?

Bıttım sabunu, halk arasında başka isimler ile de anılan ( menengiç, çitlembik ) bıttım ağacının yapraklarından elde edilen yağ ile yapılan bir sabundur. Sabun yapımı bilindiği üzere belirli oranlarda alkol, su gibi bileşenleri içeren ve doğal özler ile karıştırılarak üretilen bir maddedir. Yüzyıllarca temel temizlik ve güzelli maddesi olarak kullanılan sabunlar günümüze kadar aynı şekilleriyle gelebilmişlerdir. Bıttım sabunu ülkemizde, Siirt’ te yetişen bıttım ağaçlarının yapraklarının toplanıp üretilmesi ile yapılır. Son zamanlarda oldukça rağbet gören Siirt bıttım sabunu kalitesi ve sağlıklı olması ile kendini kanıtlamıştır.

Bıttım Sabunu Faydaları

Bıttım sabunu faydaları ve özellikleri ile son yıllarda en çok dikkat çeken ürünlerden biri olmuştur. Bıttım sabunu faydaları, sadece temizlik ve güzellik için değil sağlıkta, özellikler bazı cilt rahatsızlıklarının tedavisi için de tercih edilen bir üründür. Bıttım sabununun genel faydalarını şu şekilde sıraladıktan sonra konumuza devam edeceğiz:

  • Özellikle saçlar için çok faydalı ve besleyici bir üründür,
  • Saçınıza düzenli aralıklar ile uyguladığınızda saçların eski görünümlerine kavuşması sağlanır,
  • Saç derisini güçlendirir,
  • Kepek, dökülme gibi problemleri ortadan kaldırır,
  • Birçok cilt rahatsızlığı için tedavi edici özelliğe sahiptir,
  • Yorgunluk, halsizlik gibi sorunları en aza indirir.

Bıttım sabununun sıraladığımız bu özelikleri sadece genel belli başlı özelliklerdir. Bunların yanın da bir tedavi şekli olarak kullanılması da mümkündür. Şöyle bir bilgi vermek isteriz: asit değerlerine göre tüm maddeler sıralanır, kimisi asidik kimi de bazik özellik gösterir. Bunu anlamak pH değerlerini bilmekle mümkündür. pH değeri 1 ile 14 arasında değerler ile ölçülür. Eğer pH değeri 7’ den küçük ise asidik, pH değeri 7’ de büyük ise bazik özellik gösterir. Sabunlarda bazik özelliktedir ve pH ları 7’ den büyüktür. Ancak bu konuda da her sabunun çok sağlıklı olduğunu söylemek mümkün değildir. Çünkü vücudun da bir pH değeri vardır ve buna en yakın değeri almak sağlık açısından en faydalı yöntem olacaktır. Günümüz teknolojisi ile artık eskiden kullanılan ürünlerin ne denli yararlı olduğu hakkında yapılan araştırmalar eskinin günümüzden çok daha yararlı olduklarını göstermiştir. Her şeyden önce özellikle hijyen ve temizlik alanında yapılan testler göstermektedir doğal yollar ile üretilen sabunlar çok daha faydalı, kaliteli ve sağlıklıdır. Bu konuda da en çok güvenebileceğimiz ürün bıttım sabunudur. Çünkü bıttım sabunu vücut için en uygun pH değerine sahiptir. Sabunların şöyle bir özelliği vardır. Bir sabun ile ellerinizi yıkadığınız da o sabunun hala elinizde olduğu gibi bir kayganlık hissi oluşur. İşte bu sabunun yapay olarak üretildiğinin göstergesidir. Ancak bıttım sabunu ile yıkadığınızda ellerinizdeki tüm mikrop ile beraber sabundaki kayganlığında akıp gittiğini görürsünüz. Bu konuda da ne kadar kaliteli ve sağlıklı olduğunu anlamak mümkündür. Günümüzde insanlar sağlıklarına artık çok daha fazla dikkat etmektedirler. Yediklerini, içtiklerini kalorilerine kadar hesaplayıp beslenme yolları ararlar. Sağlık içinde bir gözlem yaparsak bu zamana kadar misvak çok iyi bilinmiyordu. Eskiden kullanılmış ama artık kullanımı bilinmeyen bir araçtı. Araştırmalar ve eskiye yönelik bilgiler gösterdi ki misvak dişler için en faydalı üründür. Hatta daha sonraları misvak özlü diş macunlarının bile ürettiklerini görmekteyiz. Şunu söyleyebiliriz ki sağlık eskide gizlidir.

 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919