Siirt Bıttım Sabunu Saç Dökülmesini Önler!
SiPARiŞ HATTI: 0543 815 71 91

http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası

Doğal Bıttım Sabunu

Doğal Bıttım Sabunu

Temizlik hayatımızın her aşamasında önem verilmesi gereken ve bulunması gereken bir kavramdır. Çünkü insan yaşamı devamlılığını ancak temiz olduğu ve kendisine, sağlığına zararlı olan maddelerden arınması ile sağlar. Bu da elbette ki suyun önemini ortaya koyar. İnsan yaşamında oldukça önemi olan su, bulunamadığı takdirde büyük sıkıntılara yol açmaktadır. Tek başına su zaten hem hijyen hem de besin kaynağı olarak önemlidir. Fakat bazen su tek olarak kullanıldığında yaşam sırasında vücutta oluşan bazı tür kirleri ve bakterileri yok etmede yeterli olmayabilmektedir. Burada devreye sabun girmektedir. Sabun birçok bakteri ve kir türünü yok etme özelliğine sahiptir. Yani diyebiliriz ki sabun insan yaşamının uzamasında önemli bir yere sahiptir. Çünkü tüm bu bakteriler yavaş yavaş vücuda zarar vermekte yaşam kalitesini düşürebilmektedir.  Sabun yüzyıllar öncesinde olduğu gibi günümüzde de hala hayatlarımızdaki ve temizliğimizdeki su ile birlikte tabi ki en önemli yapıtaşıdır.

Eski yıllarda sabun yapımı tahmin edersiniz ki çok daha doğal malzemeler ile ve oldukça zahmetli bir süreç sonunda yapılır idi. Hala bu gelenekleri sürdüren kimseler vardır elbet. Fakat artık kimyasalı bol tutulan içeriklere sahip sabunlar evlerimizde ve her yerde karşımıza çıkan marketlerde en üst raflarda yerini almıştır. Bu durum elbette ki dışarıdan bakıldığı zaman gayet iyi ve hijyenine düşkün bir toplum izlenimi verebilmektedir. Fakat durum elbette ki bu şekilde gelişmemektedir. Zira bu hijyenik olmamız için üretilen sabunlar daha aksi bir şekilde çok fazla kimyasal içermektedir. Bu çoğu kimyasal da vücudumuza büyük zarar vermekte ve uzun süre de derimizdeki kalıcılığını korumaktadır. Bu sebepten artık birçok insan en doğal içeriklere yönelmekte ve bıttım sabunu gibi %100 doğal malzemeli ürünlere yönelmektedir. Çünkü bu bıttım sabunu gibi sabun türleri sadece doğal bitkiler ile ortaya çıkarıldığı için yan etkisi hiçbir şekilde yoktur ve şifalı bitkilerin bakteri, kir gibi vücudumuza zarar veren maddeleri arıtma özelliklerinin hepsine sahiptir. Ayrıca günümüzde organik malzemelerin oldukça revaçta olduğu düşünülür ise bu doğal sabunların ilgi görmesi de gayet normaldir.

Bıttım Sabunu Nedir

Bıttım sabunu tamamıyla doğal bitki türlerinin karışımından ve zahmetli aşamalardan geçen bu karışım sonucu çıkan yağdan elde edilmektedir.  Özellikle Siirt bölgesinde yapılan ve buraya özgü olan Siirt bıttım sabunu insan vücudan yararları ile öne çıkmaktadır. Peki nedir bu bıttım sabunu faydaları diye soracak olursak hemen açıklayalım:

  • Cildin gözeneklerini açarak ferahlık verir
  • Saç derisini arındırarak saçın nefes almasını sağlar
  • Saçın dökülmesini önleyen bu Siirt bıttım sabunu kepek oluşumunu engeller
  • Ciltteki sivilce, mantar ve egzama gibi önlem alınmadığı sürece büyük sıkıntı çıkartabilecek cilt sorunlarını engeller ve giderilmesine yardımcı olur.

Bıttım sabunu faydaları arasında elbette her yerde karşımıza çıkan bol kimyasal içerikli sabunların etkilerini de azaltmak vardır. Zira yukarıda saydığımız tüm iyileşme halleri de bu güçlü kimyasalların ortadan kalkması ile ortaya çıkmaktadır. Temizleneyim derken iyice kirlenen bizler bıttım sabunu gibi doğal sabunlar ile tam olarak sağlığımıza kavuşabilmekteyiz. Bazı kişiler bu doğal sabunlara güvenmeyebilmekte ve tercihleri arasına koymamaktadırlar. Oysa ki bıttım sabunu oldukça yararlı bir temizlik ve sağlık gerecidir ve herkesin mutlaka kullanması gereken oldukça doğal bir üründür. Birçok kişinin tedavi edilmesi uzun süren cilt hastalıklarına çok iyi gelmiş ve kısa sürede bu hastalıkları yok etmiştir. Bu durum elbette oldukça önemlidir ve bitkilerin aslında yaşamımızda ne kadar önemli bir yer tuttuğunu bizlere göstermektedir. Bıttım sabunu içeriğindeki çitlembik ve menengiç bitkisi ile insanı tam olarak sağlığına kavuşturmakta ve herkesçe oldukça rağbet edilmektedir.  Hiçbir şekilde kimyasal bir madde içermeyen doğal bıttım sabunu kullanımı sonrasına memnun kalmayan kişi yoktur. Çünkü her yerde bulabileceğimiz sabunlar ve şampuanlar temizlik ve arındırma vaat ederken aslında birçok kimyasal çeşidiniz de vücudumuza ve saç derimize yerleştirmektedir. Bu durum da elbette ki uzun süre biriken kimyasalların sonucunda saç dökülmesi, kepeklenme, gözenekleri tıkama ve cilt hastalıklarına zemin hazırlama gibi sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Bu durum günümüzde artık iyice ayyuka çıktığı için artık birçok insan doğal ürünlere yani bıttım sabununa yönelmiştir.


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret33304