http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Bıttım Sabunu: Doğa Saçlarla Buluştu

Bıttım Sabunu: Doğa Saçlarla Buluştu

Son yıllarda bilgiye ulaşım konusunda artan olanaklar neticesinde insanların bilinçlenmesine paralel olarak artış gösteren doğallık arayışı, insanları sağlıklı ürünler kullanmaya yönlendirmektedir. Doğal ve sağlıklı olanı talep etmeye başlayan insanların bu eğiliminden sabun ve şampuan gibi temizlik maddeleri de nasibini almış ve fabrika yapımı sabun ve şampuanların kullanımda gözle görülür bir düşüş meydana gelmiştir. İnsanlar, doğanın nimetlerinden faydalanarak el yapımı sabunlarla saçlarına doğal bir güzellik kazandırmak isterken, sağlıklarını da korumayı amaçlamaya başlamıştır. Bu düşüncenin ürünü olarak kullanımı günden güne artan, her kesimden insanın gönül rahatlığıyla saçlarına ve vücutlarına Bıttım sabunu, bu konuda bir adım öne çıkmaktadır.

Saflık ve doğal çağrışımı yapan sabunun bu algısının aksine fabrikalarda üretilen sabunlar içerdikleri kimyasal bileşenler sebebiyle sağlık açısından birtakım riskler barındırmaktadır. Özellikle koku verme aşamasında kullanılan maddeler, kanser başta olmak üzere pek çok hastalığa sebep olmaktadır. Buna karşılık kanıtlanmış hiçbir yan etkisi bulunmayan, yapım aşamasında herhangi bir katkı maddesi kullanılmayan elle yapılıp elle kesilen Bıttım sabunu, bilim adamları tarafından da doğal bir mucize olarak görülmektedir. Sağlığa olan katkılarının yanında Bıttım sabunu, saçlarının görünümüne önem veren, dış görünüşün insan ilişkilerindeki etkisini kavramış insanların da vazgeçilmezleri arasındaki yerini çoktan almış vaziyette.

Bıttım Sabunu Nasıl Üretilir?

Bıttım sabunu faydaları saymakla bitmeyen bir ürün olmasının yanı sıra yapım aşamasının zorlu bir süreç olması ve yoğum bir emek gerektirmesi bakımından da dikkat çekmektedir.

  • Bıttım sabunu yapımı için öncelikli olarak yetiştirilmesi zaman isteyen Siirt fıstığının aşılanmamış hali olan bıttım gerekmektedir.
  • Bıttımlar elde edildikten sonra tane tane ayıklanıp yıkandıktan sonra kuruması için 5 ile 10 gün arasında bekletilir.
  • Kurutulan bıttımlar değirmenlerde öğütülür ve öğütme işleminin ardından orta sıcaklıkta özenle asgari iki saat olacak şekilde yoğrulur.
  • Yoğurma işlemi sonucunda ortaya çıkan yağlar ayrıştırılarak başka bir kaba konur.
  • Bu işlem sonucunda elde edilen yağ, kazanlara konduktan sonra üzerine su ve biraz kül ilave edilir.
  • Kaynama işlemi devam ederken başka bir kapta hazırlanan çözelti, kaynamış yağa yavaş yavaş karıştırılarak sabunlaşma süreci başlatılır.
  • Yaklaşık olarak 12-16 saat arasında devam eden işlem sonucunda elde edilen sabun, henüz sıcakken kazanlardan alınıp kaplara konarak açık havada üç gün boyunca bekletilir.
  • Büyük kalıplar halindeki sabunlar küçük dilimlere bölünerek tüketicinin hizmetine sunulur.

Bıttım Sabununun Saçlara Etkisi

Günlük koşuşturmacalar, stres, beslenme alışkanlıkları, hava kirliliği gibi sebeplerle saçların yıpranması ve buna bağlı olarak dökülmeye başlaması bütün insanların korkulu rüyasıdır. Bu açıdan özellikle sabun ve şampuan sektörü her yıl daha da büyümeye başlamış ve milyarlarca liralık bir pazar haline gelmiştir. İnsanlar, saçlarını dış etkilerden korumak ve dökülmelerini önlemek gibi isteklerle saç bakım ürünlerine ciddi bir bütçe ayırmak zorunda kalmıştır. Peki size bütün bu bahsettiğimiz şeyleri bütçenizi sarsmadan, tamamen doğal yollarla yapabileceğinizi söylesek ne dersiniz? İste doğallığı laboratuvar ortamlarında test edilmiş olan yüzde yüz el yapımı bıttım sabunu sizlere bunu vadediyor.

Bıttım sabunu, öncelikli olarak zayıflamış saç köklerini doğal bir etkiyle güçlendirerek saç dökülmelerini azaltıp, yeni saç oluşumuna yardımcı olur. Bu yönüyle piyasada satılan ve saç oluşumuna etki ettiğini söyleyen pahalı ürünlerin bir adım önüne geçer.

Düzenli kullanım sağlandığında bıttım sabunu, zaman içerisinde beyazlamış saçlarınızı eski doğal haline döndürür. Kulağa bir mucize olarak geliyor, değil mi? Bunun yanı sıra kepek oluşumunun engellenmesinde ve var olan kepeklerin yok edilmesinde de bıttım sabunu son derece etkilidir.

Saçları besleyerek yumuşak bir görünüm kazanmasını sağlayan bıttım sabunu, mikrop kırıcı özelliğiyle de saç köklerinde oluşmuş yara ve tahrişlerin yok edilmesini sağlar. Buna ek olarak içeriğinde kullanılan doğal yollarla elde edilmiş bıttım yağı sayesinde kuru saçların nemlenmesine ve parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Faydalarını sıralamak için uzun bir liste yapmanın gerekli olduğu Siirt Bıttım sabunu ile siz de kimyasallardan arındırılmış yapısıyla sağlığınızı tehlikeye atmadan saçlarınıza benzersiz bir güzellik katabilirsiniz. Saç bakım ürünlerine her yıl tonla para harcadığımız günümüzde böylesi bir teklif sizi cezbeder, değil mi? 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919