http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Bıttım Sabununu Saçlar ve Cilt Üzerindeki Şifası

Bıttım Sabununu Saçlar ve Cilt Üzerindeki Şifası

Bıttım sabunu, geçmişin birçok izini barındırmaktadır. Bu geçmişin her bir izi, dededen torunlara kadar aktarılmış ve Siirt bölgesinde birçok tarihten beri kullanılan bir sabun haline gelmiştir. Siirt bıttım sabunu,

 • Doğal bir mineral içeriğe sahiptir,
 • Zeytinyağından üretilmez, ana ham maddesi menengiç yağıdır.
 • Menengiç yağı, yabani fıstık ağacının aşılanmamış hali olan ağacın oluşturduğu meyvenin yağıdır. Buna menengiç, çitlembik ya da botan isimleri de verilmektedir.

Genel manada bu 3 unsur, Siirt bıttım sabununun temelini oluşturmaktadır. İnsanların bıttım sabununu kullanmadan önce bilmesi gereken bu bilgiler, bıttıma olan güveni de paralel bir şekilde etkilemektedir.

Bıttım sabunu yararlarının etkisi cilt ve saçlar üzerinedir. Bu etkiler uzun bir dönemdir Siirt halkı tarafından kullanıldığı için belirgin özellikleri göze çarpmaktadır. Siirt halkında yaygınlaşan bıttım sabununun özellikle, saç dökülmelerini önlemesi, kırılgan saçları güçlendirmesi ve saç derisi üzerindeki mikropların arındırılmasına kadar birçok yarara sahiptir. Kalitesi, içeriği ve diğer önemli unsurları sayesinde beklentileri en iyi şekilde karşılamaktadır.

Bıttım sabunu antiseptik - mikrop öldürücü- özelliğe sahiptir. Bu sayede etkili bir yapısı, cilt üzerinde de sıkça görülmektedir.

 • Sivilce sorunlarında,
 • Ayaklar dahil olmak üzere vücudun çeşitli yarlarında çıkan mantarlar,
 • Egzama ve sedefe kadar,

bıttım sabununun yararlı olduğunu kanıtlanmıştır. Bu kanıtlama deneyler, Siirt halkının şahitliği ve yıllardır kendi üzerlerinde kullanma dahil olmak üzere, belirleyici bir sonuç elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

Bıttım sabununun yararlı olmasının en güzel örneği, meyvenin yağından üretilmesidir. Bu aşamada en önemli unsur, el ile toplanarak, harmanlanması ve yağının çıkartılması için epey bir uğraş getirmesidir. Bu nedenle Siirt sabununu sadece ustalar yapabilmektedir. Bu ustalar Siirt'in köylerinde ve kasabalarında yaşayarak, kiminin kendi bahçelerinde kiminde bağlarında yetişen bıttım ağaçları ile olmaktadır. Fıstık üretiminde de aynı ağaç kullanılmakta ve bunun için yabani fıstık ağacını aşılamaktadırlar.

%100 Doğal Bıttım Sabunu

Siirt bıttım sabunu faydaları genel manada saçlara ve cilde etkisiyle kendisini gösterir. Faydası, içeriği ve barındırmış olduğu mineralleri, bıttım sabununun ne denli bir kaliteye olduğunu yansıtmaktadır. Bıttım sabununun varlığı ve bünyesinde barındırdığı şifası varisleri rahatlatmaya kadar bir yarara sahiptir.

Siirt bıttım sabununu kullananlar, saç derisinde bir düzelme, iyileşme ve onarımı çok kısa bir süre içerisinde fark edebilmektedirler. Çünkü menengiç yağının şifası 2 günde bir saç derisini uygulandığında saç dökülmelerinin azaldığı fark edilecektir. Saç dökülmeleri bir insanın psikolojisini alt üst eden bir durumdur. Çaresi için birçok kimyasal ürünlere başvurulur ve saç dökülmeleri devam edebilmektedir. Fakat saç dökülmelerini önlemede adını duyurmuş olan bir doğallık mucizesi bıttım sabunu, saçın dökülme oranında azalmalar sağlamaktadır. Bir süre sonrada saç derisi sürekli olarak beslendiği ve güçlendiği için, dökülmeler durma noktasına gelmektedir. Buna ek olarak;

 • Saçların capcanlı bir yapıya gelmesi
 • Yumuşak olması,
 • Saçları güçlendirerek hacim kazandırması,
 • Sertleşen saçları ve kurumuş saçları,  hayata döndürmesi,
 • Kaşıntı ve kepekleri gidermesi

bıttım sabununun en güzel yararlarından bir kısmını oluşturmaktadır. Bıttım sabununun faydalarında ayrıca, mikrop öldürme ve bakteri temizliği de yer aldığından tüm vücut güzel bir şekilde bıttım sabunu ile temizlenebilmektedir. Bu sayede, cildin gözenekleri açılarka, cilt nefes almakta ve zihinde otomatik olarak üzerinden ağır bir yük atmış gibi rahatlamaktadır. Bu özellikle bıttım sabunu bolca köpürtülüp saçlar yıkandığı zaman hissedilen bir durum olmaktadır.

Bıttım Sabunu Kullanıcı Yorumları

Siirte özgü olan, yan etkisi bulunmayan, güvenilir olan ve etkileri belirgin olan bıttım sabununun birçok talebi  bulunmaktadır. Günümüzde her bir bıttım sabununu kullanan kişiler, bıttım sabununa evinde yer açıp, şampuan ya da çeşitli yüz kremlerini terk etmektedirler. Bunun sebebi gerçek bir yararın keşfedilmesi ve sonucunda olumlu alınabilecek yararların  fark edilmesidir. Bu yüzden birçok insan kendisi ve ailesi için bıttım sabununu kullanarak, zararlı alışkanlarını terk etmekte ve kendisine yarar sağlayacak bir sabunu tercih etmektedirler. Böylece saçta yaşanan dökülme ya da çabuk yıpranma durumlarından, sivilceler ve egzamalara kadar tüm sorunlardan kurtulunmuş olunacaktır. Tüm bu yarar, etki ve güzel sonuçlar, bıttım sabununun doğal şifası sayesinde mümkün olmaktadır. 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919