http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Bıttım Sabunu İle Saç-Cilt Sorunlarını Geride Bırakın

Bıttım Sabunu İle Saç-Cilt Sorunlarını Geride Bırakın

Saç dökülmeleri, saçlardaki cansız durumlar, ciltlerde meydana gelen mantar ya da sivilce problemleri başta olmak üzere bıttım sabunu, etkili bir tedavi edici yapıya sahiptir. Sağlık konusunda önemli bir işlevi olması ve insanların ihtiyacı olan onarıcı desteği, doğal olan sırrı ile sağlamaktadır. Bu sır menengiç meyvesinin yağıdır. Bu meyveden kuruyemiş yapılmaktadır. Fakat antep fıstığının yapılabilmesi için yabani fıstık ağacının aşılanması gerekmektedir. Aşılanmadığı zamanda menengiç meyvesi toplanır ve yağı çıkartılarak Siirt bıttım sabunu meydana getirilir.

Bıttım sabununun yararlı olmasının en büyük nedeni, menengiç özüdür. Bu ağaçtan çıkarılan kuruyemiş hem tüketildiğinde hem de sabun olarak kullanıldığında insanlara yararları vardır. Bunlar mucize tanımına uyan ve insanların bugün sıkıntısını çektiği dertlerden kurtulmasını sağlayan bir faydayı barındırmaktadır. Ayrıca bıttım sabununu en iyi tanıyanlar bugün saçlarında bir dökülme, kepeklenme ya da vücudunda sivilce, egzama, mantar gibi sorunlarla uğraşmamaktadır.

Bıttım Sabunu Ne Zaman Bulundu?

Bıttım sabunu 3 bin yıllık tarihe sahip olduğu bilinmektedir. Günümüze kadarda nesilden nesile aktarılmıştır. Hijyen, cilt sorunları ve saç  problemleri konusunda başarısını çok iyi bir şekilde sağladığı için bir dönem Siirt bölgesinde ve çevresinde bilenerek kullanılmaktaydı. Bu sabundan haberi olanlar ya Siirt'e iş için gidenler, tatil için gidenler ya da o bölgede yaşayanlar ile sınırlı kalmaktaydı. Bu nedenle bıttım sabunu;

 • Yeni bir ürün,
 • Özel olarak geliştirilmiş,
 • İnsanların kimyasal maddeleri ile oluşmuş değildir.

Bıttım sabunu yabani fıstık ağacının aşılanmadığı dönemlerindeki menengiç meyvesinin toplanarak, yağının çıkartılmasına dayanır ve bu işlem 1 ayı bulabilmektedir. Bu yüzden zaman ve emek isteyen bıttım sabunu,

 • Geçmişten beri var olan,
 • El işçiliği ile üretimi yapılan,
 • Kimyasal madde barındırmayan bir üründür.

Kimyasal barındırmadığı ve doğal olduğu içinde insan sağlığına söz konusu bir zarardan söz edilememektedir. Çünkü insanın ihtiyacı özellikle saçları ve cildi için ihtiyacı olan mineraller, bıttım sabunu faydalarını oluşturan en temel etkenlerden bir tanesi olmaktadır.

Doğallık Söz Konusu Olduğunda Bıttım Sabunun Buradaki Yeri Ne Olur?

Doğal olan bıttım sabunu ile özdeşleşmektedir. Bu yüzden saç dökülmeleri çeken erkek ve kadınların, bıttım sabununu düzenli olarak 2 günde 1, iyice köpüğünü çıkartarak saç derisine masaj yapmalarıyla, faydalarını kısa zamanda fark edeceklerdir. Çünkü bıttım sabunu faydaları tek başına kullanıldığında ve yanında kimyasal ürün kullanılmadığında etkilidir.

Eğer 1 hafta bıttım sabunu kullanayım diğer hafta şampuan kullanayım diye bir girişim yapılırsa, o zaman bıttım sabununun içeriğindeki mineraller kırılacak ve kimyasal ile karışacaktır. Bu yüzden bıttım sabunu doğallık söz konusuna uyan bir sabundur. Siirtte el emeği ile üretilen, doğal, organik ve zararsız bir üründür. Kullanımı düzgün yapıldığında ise saçları değişiklikler 2 haftada ve diğer olumlu etkiler 1 aya kadar kendini belli edecektir.

Saç dökülmelerini önlemesi, saç derisi üzerindeki kırılganlığı, zayıflığı gidermesi bıttım sabununun mucizelerinden bir tanesidir. Saç dökülmesi kepeklenmeler bir hastalıktır. Normalde olmaması gereken bir durumdur. Bu yüzden menengiç özünün yağı saçın ve saç derisinin genel hattını beslemektedir. Kırılgan ve zayıf kökleri onarmakta daha dayanıklı bir hale getirmektedir. Bu sayede bıttım sabunu;

 • Kullanılırken yan etki bırakmayan,
 • Saç dökülmelerini düzelterek, saçlarda kalıcı bir güç sağlayan,
 • Hem dökülmeleri önlediği gibi hem de diğer saçtan kaynaklanan kepeklenmeler, kaşıntıları giderek,
 • Canlılık halini saçlara uydurarak yapılandıran,
 • Sivilceleri, siyah noktaları gideren ve mikrop öldürücü sayesinde deriyi temizleyen,
 • Egzama, sedef hastalığına ve vücutta oluşan mantarları arındıran, yok eden ve oluşmalarını

engelleyen mucizevi bir ürün olmaktadır. Bu nedenle Siirt bıttım sabunu kullanmak, hayata endekslemek ve kimyasal ürünleri bir köşeye atmakla, saç-cilt konusunda en iyi şekilde verim alınabilmesini sağlayacaktır.

Bıttım sabunu internet üzerinden menengiç yağı ile üretilme kaydı ile güven içerisinde sipariş edilebilecek bir üründür. Fakat sipariş ederken iyice incelenmeli ve bu anlatılanlara uygun bir yapısı olup olmadığına bakılmalıdır. Çünkü bıttım sabunu üretmek emek isteyen bir iştir. Emek, sabır, çaba ve zaman bıttım sabununu meydana getirmektir. Tüm amaç menengiç(çitlembik, botan, bıttım) meyvesinin yağının çıkartılması ve belirli bir kıvama getirildikten sonra kalıba dökülmesi üzerinedir.

 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919