http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Bıttım Sabunu Faydaları

Doğal Ürün Bıttım Sabunları
Her ürünün doğalı sağlık açısından daha iyi olmak ile birlikte daha sık tercih edilir. Özellikle bir ürünün içerisinde kimyasal ürünler bulunuyor ise, ki ürünlerin daha kalıcı olması için kimyasal kullanmak neredeyse bir zorunluluk haline geldi, bu hem kadınlarda hem de erkeklerde istenmeyen pek çok sağlık problemlerine yol açmaktadır. En basitinden şampuan ve sabun hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Temizlik en eski çağlardan beri insanların önemsedikleri bir olaydır. Fakat günümüzde doğal sabunların azlığı kişileri kimyasal ürünlere itmektedir. Doğal olmayan şampuan ve sabun kullanan kişilerde saç ve deri dökülmeleri görülürken bazı kişilerde cilt lekeleri de tespit edilmiştir. Kimyasal maddelerin içerisinde bulunan ürünler sadece size değil çocuklarınıza da zarar vermektedir. Özellik ile çocukların cildi yetişkinlere oranla daha narin olduğundan onlar için doğal ürünler daha önemlidir.

Eğer sizde bu kimyasal ürünlerden uzak durmak, doğal ürünleri tercih ederek cildinizi şımartmak istiyor iseniz bıttım sabunu size aradığınız ilgiyi ve doğallığı verecektir. Bıttım sabununu çoğu kişi duymamıştır fakat %100 doğal ve mis kokulu olan bu sabun sayesinde cildinizi yumuşatırken sağlığını korumuş olursunuz. Bıttım sabunları fıstığın henüz olmamış hali halk arasındaki adı ile çitlembik yapraklarının bıraktığı yağdan üretilmektedir. Bu sabunların içerisine çitlembik yaprağının yağından başka hiçbir madde girmediğinden bıttım sabunları tamamen doğaldır. Peki bıttım sabununu kimler nasıl üretiyor. Bıttım sabunları Güney Anadolu’da üretiliyor. Bu sabunun ilk kullanımı Sümerlere aittir. Bıttım sabunlarının üretim aşaması oldukça zordur. Öncelikle bıttım ağacında yetişen fıstıkların toplanması gerekiyor. Ardından bıttımlar teker teker ayıklanır ve çürükler ayıklanır. Daha sonra yıkanan bıttımlar 1 hafta kurumaya bırakılır. Kuruyan bıttımlar değirmende öğütülerek yoğrulur. Ardından bıttım yapraklarının yağları bir şekilde bir yerde biriktirilir. Kül ile su bir kazanda kaynamaya bırakılır, bu kazandaki karışım kaynarken yavaş yavaş bıttım yaprağının yağı da konulur. Kaynama işlemi 12-16 saat arasında devam eder. Tam anlamıyla bıttım sabunları yapmak için ilk olarak suyun içerisinde odun külü kaynatılır, ardından çitlembik yaprağı yağı katılır ve eritilir.

Bıttım Sabunlarının Faydaları Nelerdir?

Bıttım sabununun bilinen en önemli özelliği saç dökülmesini kestiğidir. Bu sabun sadece saçta değil, yüz ve vücutta da kullanılabiliyor. Ayrıca kepek problemi olan kişiler bıttım sabununu kullandıktan hemen sonra bu problemlerinin azaldığını söylüyor. Beyaz saçlarda uzun süreli kullanımın ardından saçın tekrar eski rengine dönmesine yardımcı olur. Saç için konuşulacak olur ise saçın yumuşaklığını geri kazandırır, saç derisini besleyerek kuruluğu yok eder. Sadece saça değil vücuda da oldukça faydalı olan Siirt bıttım sabunu pek çok iç hastalığa iyi gelmektedir. Özellikle egzaman halkımızda görülen en yaygın cilt hastalıklarının başında geliyor. Bıttım sabunları egzamalı cilde iyi geldiği gibi aynı zamanda mantara ve ergenlik sivilcelerine de deva olmaktadır. Deriyi yumuşattığından cildin gözenekleri açılır ve vücut kolaylık ile nefes alıp canlanır. Bıttım sabunu faydaları sıralanmak ile bitmez. Vücutta bulunan yara ve tahrişleri geçirir, kaşıntıyı yok eder. Aynı zamanda cilde yumuşaklık verirken parlak bir görüntü sunar.

Bıttım sabunları sayesinde daha sağlıklı saçlara, cilde ve vücuda sahip olmak artık çok kolay. Özellikle bayanlar saç bakımı yaptırmak, parlak ve sağlam saçlara sahip olmak için kuaförlere tonlarca para ödemektedir. Oysa bıttım sabunları sayesinde daha güçlü, daha parlak ve daha sağlam bir hale kolaylıkla geliyor. Kimyasal maddeler ilk olarak güzel etkiler yaratsa da bir süre sonra deride, saçta, ve yüzde deformasyonlar oluşturabiliyor. Bu nedenle doğal ürünler her zaman kimyasal ürünlere oranla daha çok tercih edilmelidir. Fakat ülkemizde doğal ürünler her ne kadar fazla olsa da kimyasal ürünlerin satışındaki kolaylık, insanların her yerden kimyasal ürünleri kolayca satın alabilmeleri ve kimyasal ürünlerin uygun fiyatlı olmasından dolayı doğal ürünlere rağbet oldukça az. Oysa doğal ürünler özellikle kırsal alanlarda her yerde sıklık ile satılan değerli ürünlerdir. Özellikle bıttım sabunlarının kilo fiyatı 15 TL ve 30 TL arasında farklılık göstermektedir. Standart bir kimyasal şampuanın fiyatının 15 TL olduğunu varsayar isek bıttım sabunları o kadar da pahalı ve ulaşılmaz sayılmıyor. Sağlık her şeyden önce geldiğine göre kaliteli bir cilt ve saç için doğal ürünleri kullanmalısınız. 

http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919