http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Doğallığın Temel Kavramı Bıttım Sabununda Açıklanıyor!

Doğallığın Temel Kavramı Bıttım Sabununda Açıklanıyor!

Doğal kavram, bir insanın doğanın parçasından, özgünden, meyvesinden ya da bitkilerinden alabildiği vitamin, mineral ve diğer çeşitli yararların bir tanımıdır. Bir insan ömrü boyunca sağlıklı bir şekilde yaşamak, sürekli vücut rahatsızlıkları, cilt ve saç problemleri ve bunun gibi çeşitli sıkıntılar ile uğraşmak istemiyorsa mutlaka, doğal olanı tercih etmelidir. Kimyasaldan uzak durmak insan sağlığında düzeltmelere gittiğini ve daha uzun süre dayanıklılığın sağlanarak ruh halinde de olumlu etmenleri olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle gizemi ve sırrı bugün Siirt bölgesinden alınan ve tüm Türkiye'ye duyurulan Bıttım sabunu, doğal kavrama tam anlamıyla uyan bir ürün olmaktadır.

Bıttım sabununun doğal olması ve üretimindeki özel itinalı çalışmalarda;

 • Bir fıstık ağacının gerçek formuna dönüşmeden, aşılanmadığında ki ortaya çıkan menengiç meyvesi toplanan menengiç meyvesiyle sağlanmaktadır.
 • Bu menengiç meyvesi tecrübeli yöre halkı tarafından  el ile toplanmaktadır.
 • Toplandıktan sonraki evresinde yağının çıkartılması için belirli ısıda bir kaynatma işlemleri başlayacaktır.
 • Bu sayede büyük bir kazanda kaynatma sırasında çıkarılması için uğraşılacak menengiç yağı, bıttım sabununun fiziki bir kalıp haline gelene kadar devam ettirilecektir. Bu sayede etkili bir ürün olarak kullanılacak, doğal bir Siirt bıttım sabunu hayata geçirilecektedir.

Bıttım sabunu genel aşamasında herhangi bir fabrika, seri üretim, kimyasal maddeler gibi katı maddeleri kullanılmamaktadır. Bıttım sabunu üretiminde ustalaşmış olan kadın ya da erkekler tarafından özel olarak kaynatılmakta, yağı çıkartılmakta ve çıkan yağ belirli bir alanda toplanarak bir süre sonra kalıba dökülerek bekletilmektedir. Sonrasında çıkabilecek bıttım sabunu tam bir formunda menengiç meyvesinin doğal rengiyle, satışa sunulmaktadır.

Siirt bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sıkça kullanılan bıttım sabunu, internet sayesinde günümüzde Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde kullanılmaktadır. Bu sayede, doğallığın gerçek mucizesi, kavramı, yararları ve etkilerinden de bir insan kendi üzerinde düşen paydan nasibini alarak korunabilmektedir. Bıttım sabunu faydalarının pozitif sonuçları, saç ve cilt üzerindeki etkileri dahil olmak üzere, dünya üzerinde en yararlı sabunlardan bir tanesini oluşturmaktadır.

Bıttım Sabunu Neden Faydalıdır ve Hangi Faydaları Barındırmaktadır?

Faydalar, insanın isteğine ve sorunlarına doğrudan cevap verebildiği zaman gerçekleşebilmektedir. Bıttım sabunu bu anlamda insanların çeşitli saç ve cilt problemlerine etkili olarak üretilen bir üründür. Siirt halkı tarafından bir dönem kendi içlerinde kullanılsa da ve Siirt'e gelen, başka insanların bıttım sabunundan haberleri olsa da sınırlı bir kitle bıttım sabununun varlığından haberdardı. Fakat kimyasal ürünlerin baş gösterdiği günümüzde, kendi yerini hiç bozmadan kullanılan bıttım sabunu, kitlesi az  insanlar bakımından kimyasal ürünün vermeyeceği etkiyi, en iyi şekilde verebilen bir ürünü kullanmaktadırlar.

Bıttım sabunu faydaları sınırlı değildir. Dayanma ve uzun ömürlülük açısından da etkili sonuçları bulunmaktadır. Öncelikle saç için bıttım sabunu kullanılacaksa,

 • Bıttım sabunu iyice köpürtülmesi gerekmektedir.
 • Köpüklerin saç ve saç deresinde tam bir uyumu parmak uçlarının hafif masajlarıyla yapılarak yedirilmelidir.
 • Kullanımında dikkat edilmesi gereken şey, kimyasal ürünlerle birlikte bıttım sabununun kullanılmamasıdır. Böyle yapıldığında doğal olan etkiler, kimyasal maddelerin formu nedeniyle bozulacak ve saçlara sağladığı etkilerde bozulmalar meydana getirecektir. Bu nedenle Siirt bıttım sabununun tek başına kullanılması, 2 ya da 3 kimyasal ürünün birlikte kullanıldığı etkiden çok daha etkili sonuçlar verecektir.
 • Ayrıca düzenli bir kullanım gereklidir. Saçlarınız için bıttım sabunu kullanmaya alıştırmalı ve haftada bir birde şu ürünü kullanayım denmemelidir.

Tüm bu sistem düzgün bir şekilde uygulandığı zaman bıttım sabununun etkileri saç üzerinde görülmeye başlayacaktır. Öncelikle;

 • Dökülmelerde azalma meydana gelecektir.
 • Saç derisi ve kökleri güçlenerek saçların daha uzun vadede kullanılabilir olduğu görülecektir.
 • Saçların yağlanma oranı, bitkin görünmesi durumları yepyeni bir canlı hale gelerek düzelmesini sağlayacaktır.
 • Bir insanın pozitif yönde düşünmesini sağlayan en güzel beklentilerin yaşanabilmesine yardımcı olacaktır.

Saçlara faydaları etkileri sayesinde bıttım sabunu kullanan insanların, saç konusunda problem çekmediği bilinen gerçektedir. Ayrıca bıttım sabununun antiseptik bir mikrop öldürücü özelliği olması da 2. sırada yer alan önemli bir özelliğidir. Bu sayede cilt üzerindeki mikropları temizleyen ve cilt gözeneklerinin nefes almasını sağlayan bir yapısıda bulunmaktadır. 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919