http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Saç Dökülmeleri ve Cilt Problemlerinde Bıttım Sabunu

Saç Dökülmeleri ve Cilt Problemlerinde Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu Siirt bölgesinde yetişen, yabani fıstık ağacının aşılanmamış halindeki olgunlaşmayan meyvesinin toplanmasıyla üretimine başlanır. Bu toplanmanın hemen ardından,

 • Kurutma işlemleri,
 • Toplanan menengiç meyvesinin yapının diğer sıvılardan ayrıştırılması,
 • Belirli bir kıvama oturtulması
 • Kalıplara dökülerek elle dökülmesi

ile yapılmaktadır. Bu işlemler normalde günler süren ve detaylı bir el işçiliği isteyen üretim safhalarını barındırmaktadır. Gerçek bir şekilde üretimin yapılması, makineden yardım alınmadan ya da kıvamın tutturulması için kimyasal maddeler kullanılmadan yapılmalıdır. Bıttım sabunun hakiki ve doğal tanımına uyabilmesi için mutlaka el ile üretilmesi şarttır. Bu yüzden Bıttım sabunu faydaları günümüzde saç dökülmeleri ve cilt sorunları için epey dikkat çekici öğeleri bünyesinde barındırmaktadır.

Sağlık önemli bir unsurdur. Saçların bakımı, düzenli bir şekilde gösterilen özen erkek ve kadınlar için aynıdır. Fakat saçların en büyük karşılaştığı sorunlar, saçların azalmasına, seyrekleşmesine ve dökülmelerine neden olan bir durumdur. Bu durumun önüne geçilmedeki bazı hatalar, her türlü ürünün saçlarda denenmesi ve doğallıktan uzağa yönlerin çevrilmesiyle daha çözülmesi zor bir hal alabilmektedir. Bu nedenle saçlardaki düzenin iyi bir şekilde sağlanabilmesi ve saçların dökülmelerine karşılık olarak bıttım sabunu kullanılmaktadır.

Siirt bıttım sabunu saçlar üzerinde;

 • Besleyici öğeleri barındırmaktadır.
 • Saç ve saç derisi üzerindeki anti septik özelliği ile saçların bakterilerden arındırılmasını sağlar,
 • Saç köklerinde zayıflık gösteren saçlara güç vererek, dökülme durumunun önüne geçer.
 • Kepeklenme sorununu, saçların sürekli bakımsız ve yıpranmasına karşıda dirençli doğal bir formülü bulunmaktadır.

Fakat sadece saçlar için değil ciltte yaşanan bir takım problemler, bir insanın özellikle yetişme dönemlerinde günlerce psikolojik bunalımlar geçirmesine neden olmaktadır. Tüm bunların yaşanmaması için bıttım sabunu;

Sivilceler, mantar, sedef hastalığı egzama, cildin daha iyi bir şekilde nefes alabilmesi, temizlenebilmesi ve deri gözeneklerinin açılması için  kullanılabilmektedir. Her bir yarar, bıttım sabununun doğadan gelen özlü yararını oluşturmaktadır. Bu nedenle sorunların çözümünün doğru yerde aranması, doğru bir sabun olan Siirt bıttım sabunu ile mümkün olmaktadır. Cildin çeşitli rahatsızlıklardan kurtulması için yapılabilecek tüm adımlar, sağlığın gerektiği gibi ele alınabilmesini sağlamaktadır.

Şifanın Alınabilmesi İçin Şifayı Kullanmak Gereklidir

Sağlığın asıl temel anahtarı budur. Bir insan sağlığına önem veriyorsa, altyapısının doğallık olan bir ürünü seçmesi gerekmektedir. Bu ürün ise bıttım sabunudur. Çünkü yabani fıstık ağacının meyvesinden üretilmesi doğal bir ham maddenin alındığın göstermektedir. Sağlık için gerekli etmenlerin uygun bir şekilde alınabilmesi de bu sayededir.

Sağlık inkar edilemez ve ansızın sorunlar oluşturabilir. Saç dökülmeleri, yüzlerde çıkan çeşitli sivilceler ve mantarlar sağlığın gidişatının kötü olduğunu göstermektedir. Bu nedenle hakiki bir doğallık ürünü olan bıttım sabunu kullanmak saçların dökülmelerini engellediği gibi, cilt üzerindeki istenmeyen zararlı etmenlerden de kurtulmamızı sağlayacaktır.

Bıttım Sabunu Saça ve Yüz Bölgesine Uygulanış Şekli

Bıttım sabunu, bir sabun olarak düşünülmeli buna ek olarak bir şampuan olarakta düşünülmelidir. Çünkü bir sabun ve şampuan görevini çifte üstlenerek, kullanılabilmeyi sağlamaktadır. Saçlar için bıttım sabunu kullanılırken,

 • Bıttım sabununun ele alınıp su ile teması sağlanıp, göze dolgun gelen bir köpüklenme gerçekleştirilmelidir. Bu köpüklenmenin ardından parmak uçlarıyla saç derisi ve kökleri üzerinde tam bir uyum sağlanmalı ve iyice köpüğünün emilmesi sağlanmalıdır.
 • Sonrasında unutulmaması gereken nokta, kimyasal bir saç kremi, şampuan ya da diğer ürünlerin kullanılmamasıdır .
 • Köpükleme işlemi bittikten sonra saç diplerini menengiç özünü iyi kavraya bilmesi ve emilimini sağlayabilmesi için  2 dakika kadar beklenebilir ve sonrasında durulanmalıdır. Bu işlem normal yıkama düzenini aşmayan bir şekilde gerçekleşmelidir. Her gün yıkamak saçların normal dengesini ve doğal yağ oluşumundaki besleyiciliğini de azaltacaktır.

Bıttım sabunu faydalarının cilt üzerinde görülmek istendiği zamanda,

 • Köpüklenme işlemi yapılmalıdır ve yüz simasının, alın, boyun olmak üzere tamamıyla yayılır.
 • Burada iki yöntem vardır. Öncelikle yüzünüzde kurumasını bekleyebilir ve sonrasında durulayabilirsiniz. Ya da birkaç dakika bekler ve hemen yıkabilirsiniz.

Sonuç itibariyle Siirt bıttım sabunu sivilceleri, mantar ve egzama gibi sorunlara karşı birebir ürün olmaktadır. Özellikle sivilce çıkmalarındaki cilt yağlanmaları ve siyah noktalarıda temizleyerek daha sade, yumuşak ve pürüzsüz bir cilt sağlamaktadır.

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919