http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Sağlıklı Yaşam İçin Doğal Bıttım Sabunu

Sağlıklı Yaşam İçin Doğal Bıttım Sabunu

Sağlıklı bir yaşam sürdürmek için yapılabilecek çok fazla şey var. Bunların başında öncelikle sağlıklı ve dengeli beslenmek geliyor. Çünkü sağlıklı beslenen kişilerin ömürleri uzun oluyor ve sağlıklı bir hayat sürüyorlar. Aynı zamanda da düzenli egzersiz yapmak, sigaradan ve alkolden uzak durmak da oldukça büyük önem teşkil ediyor. ama bunların yanında bir de kimyasal madde içeren ürünlerden uzak durmak sizleri çok daha sağlıklı yapacaktır. Çünkü vücudunuzun tamamı doğal yapıtaşlarından oluşuyor ama sizler bu yapıtaşların doğallığını kimyasal içeren ürünler kullanarak bozuyorsunuz. Dengesi bozulan vücut ise pek çok hastalığa davetiye çıkarıyor. Tüm dış etkilerden organları koruyan en önemli şey cilttir. Ama cilt bu kadar etkiye dayanamayabilir ve sağlığını yitirebilir. Bu nedenle de cildinizin sağlığını her zaman korumalısınız. Bunun için yapılacak olan tek bir şey var o da %100 doğal olan bıttım sabunu ile cildinizi beslemek ve korumaktır. Eğer bunu düzenli bir alışkanlık haline getirebilirseniz o zaman etkileri de gözlerinizle görebileceksiniz. Sizler de her zaman daha sağlıklı ve daha uzun bir ömür arzu ediyorsanız doğallıktan şaşmayın.

Uzun ve Sağlıklı Bir Yaşam İçin Bıttım Sabunları

Günümüzde pek çok doğal sabun var ama her birinin tam olarak doğal olduğunu söylemek mümkün müdür? Bir kere her sabun sabunlaşma tepkimesi için kimyasala ihtiyaç duyar. Ama söz konusu bıttım sabunu olduğunda bu maddeye de gerek kalmıyor. Bu sabunlar tamamen el ile üretiliyor yani makine kullanılmıyor. Siirt’in yerli halkı her zaman bu sabunları kullanıyor. Aynı zamanda da üretimini yaparak Türkiye’ye ve dünyanın pek çok yerine gönderiyor. Öncelikle bıttım ağaçlarından menengiç meyveleri özenle toplanıyor, aralarındaki çürük meyveler ayrılıyor. Sonrasında da bu meyvelerin pislikleri temizlensin diye yıkanıyor ve güneş altında tam 10 gün kurutuluyor. Kuruyan bu meyveler öğütülerek toz kıvamına getiriliyor. Bir kabın içerisine az ılık su konuluyor ve üzerine de bu toz ekleniyor ve hiç durmadan 2 saat boyunca yoğruluyor. Sonucunda da yağ ortaya çıkıyor. Bu yağ Siirt bıttım sabunu hammaddesi olarak geçiyor. Sonra da bu yağ, 24 litre su ve de odun külü kaynatılarak sabun oluşturuluyor. Bu sabun önce sıvı halde olduğu için katılaştırılıyor ve dilimlenerek paketleniyor.

Ne kadar düzenli bir şekilde bu sabunu kullanırsanız etkilerini de bir o kadar hızlı göreceksiniz. Bu nedenle de bu ürünleri düzenli olarak kullanmayı her zaman kendinize alışkanlık etmelisiniz. Bu bıttım sabunu faydaları sayesinde hayat çok daha güzel bir hale gelecek.

  • Bir kere saç dökülmesi artık sizin kabusunuz olmayacak.
  • Saçlarınız gür ve hiç olmadığı kadar parlak olacak.
  • Her zaman pürüzsüz ve yumuşak bir tene sahip olacaksınız.
  • Saç bakımı yaptırmak için kuaförlere tonlarca para dökmenize gerek kalmayacak.
  • Sivilcelerden kurtulmak için başka bir yola başvurmak zorunda da kalmayacaksınız.

Pürüzsüz bir cilde herkes sahip olmak ister ama bunun için ne yaptığınız önemlidir. Öncelikle bıttım sabunu faydaları konuşulacak olursa en büyük etkisi saç dökülmelerini engellemesidir. Düzenli kullanıldığında saçlarınızdaki dökülmenin azaldığını sizler de fark edeceksiniz. Aslına bakılırsa saç dökülmesi saç kökleri ile alakalı bir problemdir. Çünkü saç kökü gözenekten küçük olursa o zaman saç dökülür. Ya gözeneklerinizi küçültmeli ya da kökleri büyütmelisiniz. Bıttım sabunu içerisindeki menengiç meyvesi yağı sayesinde bu dökülmeleri çok kolay bir şekilde engelliyor. Hem gözenekleri küçültüyor hem de kökleri büyütüyor. Aynı zamanda kepek probleminin çözümünü de bu sabunlarda bulabiliyorsunuz. Bu sorununda temelinde kurumuş saç derisi yatıyor. Yani deri nemlenirse ve yağ dengesini sağlarsa kepek problemi de son buluyor. Yağlı bir sabun olan bu sabun sayesinde sizler de saç derinizi nemlendirebilirsiniz. Sivilceler ve siyah noktalar aşamalı olarak yağlı bir ciltte hemen üreyebiliyor. Yağlı bir cilde yağlı sabun uygulanmaz demeyin. Bu sabunun içerisinde aynı zamanda odun külü olduğunu da unutmayın. Cildin PH değeri normal olursa o zaman yağlılık ve de kuruluk ortadan kalkar. Sizler de rahat etmiş olursunuz. Siirt bıttım sabunu kullanarak kolay bir şekilde cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz. 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919