http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Bıttım Sabununun İnsan Yaşamına Etkisi

Bıttım Sabununun İnsan Yaşamına Etkisi

Değeri yüksek olan bir ürün, insanlar için çeşitli özellikleri barındırarak sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmesini sağlamaktadır. İçeriğinde bulunan her bir menengiç özü ile bıttım sabunu, etkisini insan üzerinde başarılı bir şekilde gösteren doğal bir sabun olmaktadır. Bu doğallığın tamamen fıstık ağacının aşılanmamış halinden üretilmesi ve aşılanmamış ağacın bıttım meyvesi toplanarak içeriğinde yağın çıkartılması ve çeşitli aşamalardan geçmesiyle bıttım sabunu ortaya çıkmaktadır.

Bıttım sabunu özellikleri bakımından en ilgi çekici özelliklerinden bir tanesi kimyasal barındırmamasıdır. Koruyucu madde ya da renklendirici olmak üzere bıttım sabununda kesinlikle kimyasal maddeler kullanılmadan bir üretimi gerçekleşmektedir. Bu sayede insanlara, bıttım sabunu faydaları olarak;

 • Kalıcı etkileri olan ve yan etkisi olmayan bir sabun sunulabilmekte,
 • Bir sabun işlevi görüp, saç çıkarma dahil olmak üzere çeşitli  faydaları barındırabilmekte,
 • Antiseptik özelliği ile, cilt üzerindeki mikropları öldürmesi ve cildi yenilemesi özelliği

bıttım sabununun en ilgi çeken konularının başında yer almaktadır. Bu sayede Siirt bıttım sabunu, geçmişin derin izlerini bırakan ve 3000 bin yıllık tarihin günümüze kadar taşınmasıyla sıkça kullanılan Siirte özgü bıttım sabunu olmaktadır.

Menengiç yağı bıttım sabununun içeriğini oluşturan, doğal olduğunu kanıtlayan bıttım sabununun içeriğini oluşturmaktadır. Kalitesiyle, içeriğiyle, özellikleri ve kullanım bakımından kolaylıkları sayesinde bıttım sabunu bugün fayda bakımından en kaliteli ve yararlı bir sabun olmaktadır. Cilt üzerindeki lekeleri temizlemesi, sivilce ve akne gibi mikroba dayalı yüzde çıkan tüm etmenlerden korumaktadır.

Saçları güçlendirmesi, kepekleri önlemesi ve saçların dökülmesindeki saç kökleri zayıflıklarını durdurduğu da kanıtlanan özellikleri arasındadır. Doğru bir kullanımla saçlara masaj şeklinde uygulandığında bıttım sabununu köpüğü ve içerisinde doğal mineraller saç köklerini güçlendirmektedir. Ayrıca saça;

 • Canlılık katarak, yıpranmış gibi görünmesini önlemektedir.
 • Saç köklerinde gözle dahi görülebilen bir hacimliliği ve dayanıklılığı sağlamaktadır.
 • Gerçek anlamda saçların bakımı, dayanıklılığı, kepeklerden arınmasını,
 • Saç derisini besleyerek, saçtaki dökülmeleri azaltmakta ve bir süre sonra dökülmeleri durdurmaktadır.

Bu sayede bıttım sabunu insan yaşamındaki etkisi, yararları ve faydaları kesin bir etki gösteren mucizeye sahiptir. Günümüzde kullanılan kimyasal özlü şampuanların aksine, doğal yoldan insanın tüm varlığına uyun, zararı olmayan ve doğal olduğu için yan etki bırakmayan bir ürün olmasıyla günümüzde çok tercih edilmeye başlamıştır. Özellikle Siirt bölgesinde aileden aileye aktarılarak kullanılan bıttım sabunu, bugün büyük şehirlere de yansımıştır. İnsanlar doğru bir tercihi yaparak bıttım sabununu kendi yaşamlarındaki etkisinden faydalanarak, sorunlarına doğal yollardan çözümler bulmaktadırlar.

Bıttım Sabunu Neden Kullanılmalıdır?

Neden Siirt bıttım sabununun kullanma sorusunda, kendi sağlığını, vücut direncini, saçlarına önem veren ve yüzündeki cildi koruyabilmek isteyen, insanların cevaplaması gerekmektedir. Bir insanın saçlarını en mükemmel bir şekilde koruması  ve fabrikasyon olmayarak elle üretilmiş bıttım sabununu kullanması tamamen kendi yararına olmaktadır. Çünkü,

 • Doğal bir üretim, aşılanmamış fıstık ağacının meyvesi toplanarak gerçekleşmektedir.
 • Sonrasında toplanan menengiç meyvesi kaynatılmakta ve yağı çıkartılmaktadır.
 • Bu yağ bıttım sabununun temel ham maddesidir ve gerekli diğer işlemler el ile uygulanarak, belirli bir kalıba dökülmektedir. Ardından eşit miktarlarda kesilen bıttım sabunu, belirli bir şekil ve kilo bazında değerlendirilerek satışa sunulmaktadır.

Normal bir sabun görünümünde olan bıttım sabunu, bir insana faydası bakımından çeşitli özellikleri barındıran tek sabun olmaktadır. Bu nedenle bıttım sabunu faydalarında bir insan eğer neden kullanacağını merak ediyorsa;

 • Cilt konularında bıttım sabununa güvenebilir. Cilt sorunları genel olarak bıttım sabunun mikrop öldürücü özelliği sayesinde girebilmektedir.
 • Bıttım saubnu ile bol köpükle yapılan masaj uygulama ve sonrasında temiz bir yıkama, cilt üzerindeki tüm mikropların arındırılmasını sağlamaktadır.
 • Cilde nefes aldıran ve cildi daha pürüzsüz bir hale getiren bir yapısı da bulunmaktadır.

Saçları beslemesi, saç derisini ve köklerini güçlendirmesi, saç dökülmelerini bariz bir şekilde azaltması ve canlılığını yitiren saçları tekrar diriltmesi, bıttım sabununun genel faydalarını oluşturmaktadır. Bu yüzden birçok insan bıttım sabununu kullanabilmektedir. Doğal yollan şifa bulmak isteyen ve kimyasalları vücudu için kullanmak istemeyenler için etkili bir ürün olarak bugün milyonlarca insan tarafından kullanmaktadır. Özelikle Siirt halkı, saç konusunda ya da cilt problemleri sorunlarını bıttım sabunu kullanma alışkanlıkları olduğu için, uğraşmamaktadırlar.


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919