http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Bıttım Sabunu, Etkileri ve Doğal Yararları

Bıttım Sabunu, Etkileri ve Doğal Yararları

Bıttım sabunu tek başına etkili olan ve kimyasal içermediği %100 kanıtlanan bir sabundur. İçeriğindeki her bir mineral, fayda etki mekanizması ve doğal yararları sayesinde, insan sağlığı açısından yan etkisine de rastlanmamıştır.

Yabani bir fıstık ağacından üretimi yapılan bıttım sabunu, aşılanmayan yabani fıstık ağacının menengiç meyvesi toplanarak işlenmekte, kaynatılmakta ve çıkan yağı üzerinden bıttım sabunu yapılmaktadır. Bu sayede tamamıyla;

  • Doğal bir yapıyla üretilerek, el işi bir imalatı olan,
  • Fabrika sistemlerin seri üretim yapılmadan, tek ya da iki kişilik ustalar tarafından gerçekleştirilen,
  • Siirt yöre halkı tarafından üretilen,
  • Saç konusunda işlevi yüksek, kepeklenmeleri giderici, cildi mikroplardan arındıran ve saçların dökülmesini önleyen

geniş bir yarar sıralaması mevcuttur. Bu yararların her biri insanın gerçek manada doğala olan ihtiyacını gösteren en önemli kanıtı oluşturmaktadır. Gerçek bir etkiyle, bir insanın saçları ve cildi konusundaki problemleri gideren Siirt bıttım sabunu, fayda bakımından insan için çeşitli mineralleri barındırmaktadır. Ayrıca cilt üzerinde ve saç derisi üzerindeki çeşitli yara, sivilce, siyah nokta gibi etmenlere karşı da antiseptik özelliği bulunmaktadır. Cildi mikroplardan temizlemesi, cilde bakım gibi uygulanması da bıttım sabununun cazibeli avantajlarından bir tanesini oluşturmaktadır.

Bıttım sabunu faydaları saçların yeniden güçlenmesi, ince ve kırılgan saç tiplerinin sağlam bir yapıya dönüşmesi gibi konularda da oldukça yararlı bir sabun olmaktadır .Sağlığa uygunluğu, kullanımının kolay olması ve güzel  misk kokusu ile, cildin tam bir dostu olmaktadır. Bu sayede geniş bir kitle tarafından kullanılabilen Siirt bıttım sabunu, insanların çeşitli sorunlarına çare olarak üretilmiştir.

Bıttım Sabununun Önemi

Bıttım sabununun önemi konusunda çeşitli etmenlerin ilk başında Siirt'te üretilmesinde kaynaklanmaktadır. Bu bölgeye özgü yetişen yabani fıstık ağaçları, aşılanmadığı zaman menengiç meyvesi vermektedir. Aşılandığı zaman kuruyemiş grubuna girerek tüketilmektedir. Bıttım sabunu, genellikle az bir kitle tarafından bilinmektedir. Fakat bu her bakımında pozitif etmenlerin olduğu bir durumu yansıtmaktadır. Çünkü;

  • Bıttım sabununda diğer sabun ya da şampuanlar gibi seri bir üretim yoktur,
  • Bir makine otomatik olarak bıttım sabununu üretmemektedir.
  • Üretim el işidir ve zamanı geldiğinde menengiç meyvesi toplanır, işlemi ve kaynatılır,
  • Kalıba dökme işlemi ve bir sabun olma işlemi sadece, elle yapılan uygulamaları gerektirmektedir.
  • Reklamı fazla olmadığından ve üretimi kimyasal değil elle üretildiği için birçok insan bu ürünü bilmekte bir kısmı da kimyasal ürünleri tercih etmektedir.

Fakat günümüzün imkanları sayesinde internet aracılığı ile sipariş verilebildiğinden Siirt'e gitmeye gerek kalmadan adrese posta yapılmaktadır. Bu da sadece Siirt'e giden kişilerin bıttım sabununu kullanarak çok beğenmelerinin dışında, diğer yollarla da bıttım sabununun yayılmasını sağlamaktadır. Çünkü genelde Siirt'e tatil ya da iş için giden insanlar, bıttım sabununun varlığını keşfetmekte ve kısa sürede kimyasal ürünleri bırakmaktadırlar. Bu durumlar geçmişten günümüze yanlış alışkanlıkların düzeltilmesi konusunda önemli olmaktadır. Bu yüzden bıttım sabunu faydalarının bilincinde olanlar, vücutları için sağlıklı bir sabunu seçmektedirler. Sonuç olarak vücutlarına kimyasal almadan, herhangi bir yan etki imkanı oluşmadan, saç konusunda da birçok yararlı sonuçlar alınabilmektedir.

Günümüzde bıttım sabunu;

  • Kimyasal barındırmayan,
  • Yan etkisi olmadan kullanılabilen,
  • Saç-cilt olmak üzere insana her türlü faydayı sağlayan bir sabundur.

Saçlardaki kepekleri önlemesi, cilt üzerindeki sivilcelerden, mantarlara kadar etkili olması, hijyen amaçlı mikrop öldürücü özellikleri olması, ürünün doğal kalitesini yansıtmaktadır. Menengiç -çitlembik- olarakta bilinen bir meyvedir. Şifası çoktur ve sadece sabun değil çeşitli alanlarda da kullanılabilen bir yapısı bulunmaktadır. Fakat en çok kullanım alanı olarak sabun şeklinde kullanılması ve etkili sonuçları vermesiyle, birden çok yararı sağlamaktadır.

Bıttım sabunu ölü deriyi cilt üzerinden temizler ve cildi rahatlatır. Cildin gözeneklerinin açılarak daha iyi hava almasını sağlar. Vücudu daha dirençli bir hale getirerek, günlük hayattaki deri hastalıkları ve sorunlarına da iyi gelen bir şifası bulunmaktadır. Doğa şifadır ve şifa ancak bir insana doğal yolları tercih ettiğinde bulmaktadır. Sağlıklı bir saç yapısı için ve sürekli kullanılan kimyasallara bağlılık yerine, Siirt bıttım sabunu kullanmak, saç ve cilt rahatsızlıklarında yaşanan sorunların geçmesine yardımcı olmaktadır.

 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919