http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Doğal Özün Tanımı Bıttım Sabunu

Doğal Özün Tanımı Bıttım Sabunu

"Sağlık ve şifa, insanın doğal olanı tercih ettiğinde elde edebileceği kavramlardır. Psikolojik bunalımlar ve buna bağlı çekilen sıkıntıların çözümü yine doğal olana yönelmek ve rotayı doğal özlerden ayırmadığımızda bize yarar sağlar. Bu yüzden kimyasal ürünleri kullanmak 2.planda olmalı ve doğal olanı kendimiz için alarak sağlığımızı korumaya yönlenmeliyiz."

Bu açıklamanın nedeni, Siirt halkının ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde olmak üzere çeşitli pek çok ilde bıttım sabununu kullananların sayısının artması ve insanların bilinçlenmesidir. Çünkü bıttım sabunu nadir bir yarara sahip olan ve her sabunda olmayan bir özelliğe sahiptir. Şifa konusunda insanın bugün, psikolojik bunalımlar ve kimyasal ürünlerin kullanımından dolayı dökülen saçlarına doğal bir çözüm olarak bıttım sabununu kullanmak tam bir tesir sağlamakta ve saç dökülmelerini durdurmaktadır.

Bıttım sabunu Siirt bölgesinde yetişen yabani fıstık ağacının aşılanmamış hali olan menengiç meyvesinin toplanmasıyla üretilmektedir.

 • Dönemlerinde toplanmakta,
 • Kurutulmakta,
 • Çürükleri ayırılmakta,
 • Kazanlar da kaynatılmakta
 • Yağı çıkartılarak bir dizi çeşitli aşamalardan meydana getirilmektedir.

Bu nedenle Siirt bıttım sabunu sadece doğal yapısı bulunan, zararsız ve yan etkisi bulunmayan bir üründür. Sağlığın korunması anlamında elde ettiği etkiler sayesinde bugün saç konusunda sıkıntı çeken, sivilce egzama, sedef , mantar ve siyah nokta sorunları çeken kişilere karşı önleyici ve giderici özelliği ile yarar sağlamaktadır. Bıttım sabunu faydaları genel anlamda somut bir gerçekliğe sahiptir. Sahip olduğu ve içerisinde barındırdığı doğal özler sayesinde, beklentileri memnuiyeti en iyi şekilde karşılayarak göstermektedir. Bu sayede bıttım sabununu kullanmak ve onu hayata dahil etmek, beklenilenleri ve istekleri doğrudan insanların şifasına sunmaktadır.

Bıttım Sabunu Yararları

Yararları bakımından bıttım sabunu, iyileştiren, onaran, besleyen ve kuvvetlendiren bir yapıya sahiptir.

Bu nedenle bıttım sabunu faydaları gözle görülebilecek bir şekilde kendini en kısa zamanda göstermektedir. Tek şart bıttım sabununu düzenli kullanmak ve kimyasal ürünlerle birlikte kullanmamaktır. Bu sayede;

 • Saç dökülmeleri,
 • Kepeklenmeler,
 • Kırılan saçlar ve zayıflayan saç kökleri,
 • Saç derisi üzerinde meydana gelen yaralanmalar ve kabuklar,
 • Saç yağlanmaları,
 • Bakımsız bir görünümden canlı bir hale getirilmesi,
 • Sivilceleri yok etmesi ve bir daha çıkmalarını önlemesi,
 • Egzamaya ve sedef hastalığına iyi gelmesi,
 • Ayaklarda oluşan mantarları gidermesi

gibi etkenler, bıttım sabununun genel olarak gösterdiği yararları barındırmaktadır. Beyazlayan saçları doğal renge kavuşturmasından saç dökülmelerini önlediği için kellik durumlarına karşı etkili bir doğal sabun olmaktadır. %100 organik olması bıttım sabununun genel yapısını oluşturmaktadır. Yağının çıkartılarak üretilmesindeki genel amaç ise, sabun halinde iken çok daha fazla yararının dokunulmasıdır. Normalde menengiç meyvesinin tüketilme safhası biraz daha zorlu olduğu için, yağının çıkartılarak sabun yapılması daha geniş yelpazede insanların sorunlarına etki etmesine yardımcı olmaktadır.

Siirt bıttım sabununun tüm bu özelliklerinin denenmesi insanın doğadan aldığı şifanın hissedilebilmesi açısından önemlidir. Çünkü bıttımı kullanmak, bir irade gerektirir. Bazı alışkanlıkları özellikle şampuan vb. ürünleri terk etmektir. Bıttım sabunu tek başına yeterli olan, saç köklerini besleyen, saçların istenildiği gibi bir görünüme, dayanıklılığa ve yumuşaklığa ulaştıran bir yapısıda bulunmaktadır.

Bıttım Sabununun Türkiye Pazarı

Genel olarak kalıp halinde kilo hesabı üzerinden satılmaktadır ve satışı için geniş bir pazarı bulunmaktadır. Üretim yeri Siirt ve çevresidir. Üretimi halkın kendisi ve bu konuda ustalaşmış deneyimleri elleri tarafından yapılmaktadır.

 • Fabrika üretimi yoktur,
 • Kimyasal koruyucu, madde-tatlandırıcı yoktur,
 • Doğal olan yöntemler ve ilkel sistemlerle üretilir (kazanlar-el değirmenleri-kalıplar),
 • Sağlığa yan etkisi bulunmamaktadır.

Bu şekilde bir yarara karşılık Türkiye'de kullanımı da artan bıttım sabununun siparişleri, internet üzerinden bazı kurumların bıttım üretimini sağlayan ustalar ile anlaşması üzerinde gerçekleşmektedir. Siirt bıttım sabununu usta üretir, internet sitesi üzerinden bıttım sabunu satışı yapan firma, isteyen kişinin adresine kaç kilo istiyorsa bıttım sabununu adresine gönderir.

 • Bir diğer pazarı ise yerli halkın, pazarlara giderek bıttım sabununu kendi üretip direk kendi satması üzerinedir.
 • Bir diğer pazarı ise bu daha çok akrabalık bağı içerisinde dedelerin ya da nne babanın diğer şehirlerde yaşayan çocuklarına bıttım sabunun göndermesi şeklindedir.

Genel olak Siirt bıttım sabunu faydaları, satışı temini internet üzerinden yapılmaktadır. İnsanlar bu yolla bilinçlendirilmekte ve doğal olanı kullanmaları yolunda doğru şifayı bulmaları amaçlanmaktadır.

 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919