http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Bıttım Sabunu Neden Etkili

Bıttım Sabunu Neden Etkili

Bıttım sabununun doğallıktan meydana gelmesi en güzel özelliklerden bir tanesini oluşturmaktadır. Doğal yapısı, içerdiği menengiç özü ve sadece bir meyvenin yağından üretilmesi, bıttım sabununun neden etkili olduğunu kanıtlayan özellikleri barındırmaktadır. Bıttım sabunu yabani fıstık ağacının aşılanmamış hali formundayken, çıkardığı meyvesinden üretilmektedir. Bu meyve;

 • Ham olarak toplanır,
 • Süzülür,
 • Yapraklarından ayrılır,
 • Kurutulur
 • Kaynatılır
 • Yağı çıkartılır ve bu yağ kalıplara dökülerek

biz insanların kullanabileceği formlara büründürülür. Bu neden bıttım sabununun etkili olmasındaki en önemli unsur tamamen kimyasaldan arındırılmasıdır. Çünkü kimyasal, olan bir madde insanın doğal olan eğiliminden uzak olduğu için, geçici ve zararlı çözümleri sunmar. Fakat bıttım sabununun yapısı gereği sadece doğal olarak üretilmesi ve içeriğinde menengeç yağı bulunması, onu kendi alanında ve sabun bakımından beklentilerin çok üzerine bir doğal mucizeye kavuşmasını sağlamıştır.

Bııttım sabunu, el ile üretilir paketlenir ve içerisinde kimyasal bir koruyucu ya da renklendirici barındırmamaktadır. İçeriğinde barındırdığı her bir yapı, daha sağlıklı saçlara ulaşabilmek ve saç dökülmelerini önlemeye dayalı bir şifası bulunmaktadır. Fakat bıttım sabunu insana etkileri bakımından tek bir kategoriye sahip değildir. Bıttım sabunu faydaları;

 • Saçları hacimlendirir, kırılan saçları düzeltir ve besler,
 • Saç köklerinin nefes almasını, güçlenmesini ve dökülmelerin neden olan zayıflıkları giderir,
 • Saçların beyaz beyaz kepek oluşumları, kaşıntılar ve sürekli yağlanma durumlarını önler,
 • Saçları özellikle erken beyazlaşma durumlarında saçların doğal rengine dönmesine yardımcı olur,

Bıttım sabununun bu özelliği Siirt yöresi üzerinde bilindiğinden ve asıra dayanan bir geçmişi bulundan Siirt bıttım sabunu olarakta bilinmektedir. Siirt halkının kendi köylerinde ve bahçelerinde üretmiş olduğu bıttım sabunu, özellikle faydaları bakımından kendini kanıtlamış bir üründür. Bugün binlerce insanın evinde yer edinen, mikrop özelliğini barındırmasıyla da hijyen amaçlıda kullanılan bıttım sabunu, doğal minerallerini insana sunmakta ve etkili olmayı sürekli olarak sürdürmektedir. Çünkü menengiç meyvesinin yağı, insana fayda bakımından neden yararlı olduğunu en güzel bir şekilde göstermektedir.

Bıttım Sabununun Değeri ve Özelliklerinin Diğerleri

Doğalın içinden çıkan bir meyvenin yağı, insanların kullanabileceği bir kalıba dönüştürülerek ve el emeği sergilenerek, sabun halini almaktadır. Bu yüzden Siirt bıttım sabununda yan etki bulunmamaktadır ve sadece şifaya odaklı bir yararı vardır. Bıttım sabunu %100 doğal olmasıyla, kendini kanıtlamış ve güven duyulan bir ürün olmuştur. Bu yüzden değerli, insanlar tarafından kullanılan ve saç konusunda olduğu gibi cilt problemlerinde de sıkça kullanılan bir ürün olmuştur. Böyle bir ürün olmasının asıl sebebi ise, doğanın insanlara sunduğu mucizenin, insanlar tarafından usulüne uygun olarak kimyasal barındırmadan üretilmesinden kaynaklanmaktadır.

Peki bıttım sabunu cilt üzerinde neden etkilidir?

 • Antibakteriyel ve antiseptik özellikleri, zararlı maddelerin cilt üzerinden ve saç derisi giderilmesini sağlamaktadır.
 • Sivilcelere karşı tam bir koruma sağlayarak, aşama aşama düzenli kullanıldığında yağlı ciltlerde oluşan sorunları gidermektedir.
 • Egzama ve sedef sorunları çekenler içinde cildi yatıştırıcı bir özelliği bulunur ve cilt sorunlarını giderir,
 • Cildi besler, cilt üzerindeki gözenekleri açar ve vücudu mikroplardan arındırır.

Bu özellikleriyle bıttım sabunu faydaları bakımından kendini kanıtlamış doğal bir üründür. Sağladığı imkanlar, içerikler, mineraller ve yararlar sayesinde, insanların saç dökülme sorunlarından, sivilce problemleri olmak üzere hijyen konusunda da geniş çaplı bir şifaya sahiptir. Bu nedenle bıttım sabununu kullanmak, onu saçlarımıza ve cildimize uygulamak, doğal olanı kullanabilmemiz ve doğal olandan yararlanabilmemiz açısından oldukça önem taşımaktadır.

Bıttım sabununu kullanırken, bolca köpürtülmesi gerekmektedir. Bolca köpürtme işleminin ardından saç derisi üzerine hafif hafif masaj yapılarak uygulanmalı ve menengiç özünün iyice yedirilmesi için beklenmelidir. Bu bekleme en fazla 5 dakika kadar olabilir, bu sistemi aynı şekilde yüz bölgesine de sanki bir maske yaparmış gibi uygulanabilir. 5 dakika ya da 15 dakika yüz bölgesinde bekletilen bıttım sabunu, cildin ciddi anlamda beslenmesine ve sorunlarından kurtulmasını sağlayacaktır. Saç için ise uygulandığında, dökülmeleri giderek, saçları besleyecek ve kırılgan saçların daha parlak ve hacimli durmasını sağlayacaktır. Bu etkilerin her biri düzenli kullanma ve kimyasal şampuan, krem ya da yumuşatıcılar olmadan gerçekleşebilecek yararlardır. Bu yüzden bıttım sabunu tek başına kullanılmalıdır.

 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919