http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Hem Temizlik Hem de Vücut Bakım Ürünü Bıttım Sabunları

Hem Temizlik Hem de Vücut Bakım Ürünü Bıttım Sabunları

Artık her üründe doğallık ve sağlık aranmaktadır. Gerek yiyecek içeceklerde gerekse kıyafet ve günlük kullanım ürünlerinde insanların ilk dikkat ettikleri nokta doğallıklarıdır. Çünkü doğal ürünler içlerinde farklı bileşenler bulunmadığı için insan sağlığını tehdit etmez ve daha sağlıklı bir kullanım sunar. Peki, kullandığınız sabunlar ve şampuan ürünleri ne kadar doğal? Direkt olarak tene uygulanan bu ürünlerin içindeki kimyasal maddelerin size ne kadar zarar verdiğini hiç düşündünüz mü? Dünya üzerinde bağımsız laboratuvarlarda yapılan araştırmalara göre bebek şampuanları da dâhil olmak üzere tüm vücut temizleme ürünlerinde kanserojen maddelere rastlanmıştır. Bu maddeler tabi ki bir anda etki etmiyorlar. Zamanla etki ederek kanser riskini tetikliyorlar. Üstelik piyasadaki birçok ürünün temizleyici özellikleri de çok zayıf kalmaktadır. Bir saat elinizi yıkasanız da ellerdeki bakterilerin hepsi ölmüyor. Peki, temizlik ürünleri olarak kullanılması gereken ürün nedir? Siirt bölgesinde Bıttım ağaçlarının meyvelerinden, tamamen doğal yöntemler ile elde edilen Bıttım Sabunu tüm dünyanın dikkatini çekti. Bıttım Sabunu aslında Sümerlerden beri Anadolu topraklarında kullanılan bir sabun fakat eksik reklam çalışmaları yüzünden bu sabun şimdiye kadar dünyaya tanıtılamamıştı. Gerek internet varlığı ile gerekse basın yayın kuruluşlarının sayesinde küçük bir köye dönen dünyada artık her ürün hakkındaki bilgi anında insanlara ulaşabiliyor. İşte bu sayede de Siirt Bıttım sabunu hem Türkiye’de hem de Dünyanın çeşitli ülkelerinde en çok kullanılan vücut temizleme ürünü olma yolunda ilerlemektedir.

  • Peki, Bıttım Sabun Faydaları nelerdir? Bu faydaları saymakla bitiremeyiz. Fakat en yararlı olan faydalardan bahsedelim.
  • Bıttım sabunu ilk olarak temizleme konusunda büyük etkiler göstermektedir. Hem el temizliğinde hem de vücut temizliğinde % 99’a kadar bakteri ölümlerini gerçekleştirmektedir. Üstelik bu temizlik için dakikalarca ovalama işlemlerine ve kaynar sulara gerek yoktur. Birkaç dakikalık yıkamalarda bu orandaki temizliklere ulaşılmaktadır.
  • Özellikle ergenlik çağındaki çocuklarda yoğun derecede sivilce oluşumu vardır. Bu sivilceler onların morallerini bozar ve kendilerine olan güvenlerini zedeler. Siirt Bıttım sabunu işte bu sivilceleri birkaç kullanımda yok etmektedir. Ayrıca yüzde oluşan siyah nokta ve akneleri de temizlemekte ve parıldayan, canlı ve sağlıklı bir ten oluşturmaktadır.
  • Erkeklerin en büyük problemi olan saç dökülmeleri ise Bıttım sabunu ile tarih olmaktadır. Saç köklerine uyguladığı bakım ile saçların daha güçlü ve parlak olmasını sağlayan Bıttım sabunu aynı zamanda kepek oluşumunu ve saç kırılmalarını da önlemektedir.
  • Bıttım Sabunu aynı zamanda vücutta meydana gelen mantar, egzama ve sedef hastalıklarında da iyileştirici etkide bulunmaktadır.
  • Bıttım sabunu faydaları saymakla bitmez fakat son olarak saçlardaki beyazlamaları geciktiren özelliğinden de bahsetmek gerekir. Saçları güçlü tuttuğu için saç beyazlama sürelerinde önemli artışlar sağlamaktadır.

İki Bin Yıldır Değişmeyen Bıttım Sabunu Yapımı

Bıttım Sabunun bu kadar faydası ve üstün temizleme özelliği doğallığından ve yapılışından kaynaklanmaktadır. Hiçbir katkı maddesi ve kimyasal madde karıştırılmadan direkt olarak el yapımı olan bu sabun, ananevi geleneklere ve tariflere göre hazırlanmaktadır. Yöre halkı hem kendi kullanımları için hem de aile bütçelerine katkı sağlamaları için Bıttım sabunu üretimi gerçekleştirmektedir. Dünyada sadece Siirt bölgesinde yetişen Bıttım ağacı meyvesinden elde edilen sabunlar gayretli bir çalışmanın ürünü olmaktadır. İlk olarak Bıttım ağacının meyveleri toplanarak değirmenlerde öğütülmektedir. Bu meyvelerin yağları imbiklerden süzülerek kazanlarda toplanır ve bu kazanların içine sadece kostikler eklenir. Odun ateşlerinde bu kazanların içindeki menengiç yağları ve kostikler 20 saate yakın kaynatılarak sabun yapımına başlanır. İstenen kıvam tutturuluncaya kadar karıştırılan ham madde tamamen el ayarı ve göz kararı ile yapılmaktadır. Sabunun kıvamı tutturulduktan sonra kalıpların içlerine dökülerek evlerin çatılarında kurumaya bırakılır. Yoğun güneş ışınlarının altında kalan sabunlar birkaç gün içinde istenilen sertliğe ulaşır. Bu aşamadan sonra ise kalıplardan çıkarılan sabunlar kesilir ve paketlenir. Bu paketler özel olarak seçilmiş paket olup, uzun yollarda ve sıcaklarda bile Bıttım sabununa bir etki etmemektedir. Tamamen doğal yollarla yapılan Siirt Bıttım sabunu ile tepeden tırnağa bütün vücut temizliğinizi yapacak ve aynı zamanda vücut sağlığınızı da koruyacaksınız. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için güvenle kullanabilirsiniz. Bıttım Sabunu şimdiye kadar görmediğiniz bir vücut parlaklığı ve saç sağlığı kazandıracaktır.   


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919