http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Şifa Tüm İnsanlığın Bıttım Sabunu ile Hazinesidir

Şifa Tüm İnsanlığın Bıttım Sabunu ile Hazinesidir

İnsanlar için mal edilmiş ve doğadan koparılıp işlenmiş en nadide bir hazinedir. Bu nedenle Siirt halkı bu değeri çok iyi kullanmış ve bıttım sabununu üreterek, kendi evlerinde nesillerdir kullanmışlardır.

Bıttım sabunu estetik bir kültürel hazinedir.

Bu yüzden Siirt halkı tarafından üretilmiş, fıstık ağacının aşılanmamış halinden özel olarak toplanılan menengiç (Çitlenbik) meyvesinin en has kalitede ezilerek ve kaynatılarak yağının çıkarılmasıyla elde edilmektedir. Peki şifa insanlara hangi yollarla ulaşır?

Bu sorunun tek cevabı doğallıktır. Bıttım sabunu doğallıktan meydana geldiği için ve insan eliyle özel bir ilgiyle yapıldığı için, manevi açıdan değeri çok fazladır. Bu nedenle şifa tüm insanlığın bıttım sabunu ile hazinesidir yargısı, bıttım sabununu kullanan insanlar tarafından söylenmektedir. Özellikle kullanım alanındaki faydalarıyla dikkat çekmiş bir ürün olan Siirt Bıttım sabunu, doğallığın insanlarla bir bütün olmasını ve kimyasal (yapay) maddeleri vücudumuz için kullanmadan gerçek %100 bir doğallığın vücudumuza kazandırmakla olmaktadır. Doğal olanı kullanmak insanlar için her zaman faydalıdır. Özellikle bıttım sabununun insanların saçları ve cildine nüfuz etmesi, menengiç meyvesinin özleri ile cildi mikroplardan arındırması ve saçları güçlendirmesi, bilinen bir kısım faydalarını oluşturmaktadır. Bu yüzden saç konusunda bu zamana kadar sıkıntı çekmemiş ve saç dökülmesi-kepek oluşumu gibi nedenlerle psikolojik sorun yaşamayan insanlar Bıttım sabununu kullanan insanlar olmaktadır.

Etkisiyle, kuvvetiyle, faydalarıyla kesin olarak bir insanın saçını düzelten, hayatı boyunca  bir daha saç konusunda sıkıntı yaşanmasına neden olmayan ve kimyasal şampuan bağımlılığını ortadan kaldıran doğal bıttım sabunu, her anlamda, doğanın insanlara sunmuş olduğu mucizevinin tam bir tanımını oluşturmaktadır. Bu sayede doğal bıttım sabunu kullanmak,

  • Zararlı bir etken barındırmaz,
  • Kimyasal bir dizi şampuan kullanılmasını gerektirmez,
  • Kısa sürede etki eder,
  • Saç derisi ve kökleri menengiç yağına kısa sürede alışır,

Böylece cilt üzerindeki yapılandırıcı etkisi ve saçlarda olan faydasıyla etkili olan Bıttım sabunu, her anlamda, insanlar için vazgeçilmez ve değerli bir ürün olmuştur.

Bıttım Sabunu Saçlar Dışında Cilde Etkileri

Bıttım sabunu faydaları  cilt etkileri ile bıttım sabununun sıkça kullanılmasına neden olan etmenlerden bir tanesini oluşturmaktadır. Cilt üzerinde mantar, sivilce, siyah nokta, egzamalarda başarılı bir mikrop öldürücü ve antibakteriyel bir yapıya sahiptir.

Sırt bölgesinde oluşan sivilcelere kadar Siirt bıttım sabunu, menengiç yağındaki öz sayesinde ciltteki pis ve zararlı maddeleri temizlemektedir. Ayrıca, yüz bölgesindeki sivilce izlerinin hafifçe kaybolmalarını ve bir daha sivilce oluşumu için altyapılarının oluşmasını da engelleyen Bıttım sabunu faydalarında, hem saç için sağlıklı bir ürün olurken hem de cilt için faydalarıyla iki türde bir faydaya sahiptir. Şifa tüm insanlığın bıttım sabunu ile hazinesidir olması da bu yüzdendir. Yıllar boyu Siirt halkı tarafından kullanılan ve internet yardımı ile diğer insanlarında da bilinçlendirilmesi sağlanan Bıttım Sabunu, kısa zamanda büyük rağbet gören ve hiçbir olumsuz yorum almayan özellikleri içerisinde barındırmaktadır.

Bıttım Sabununun Farkı

Bıttım Sabununun farkı içeriğindeki doğal özdür. Antiseptik mikrop öldürücü özelliği bulunmasıdır. Her koşulda sağlığı temelli etmesidir ve şifayı içerisinde barındırmasıdır. Tüm bu etmenler bıttım sabununun büyük arayla farkını, kimyasal şampuan ve hazır sabunlarından farklını fazlasıyla ortaya koymaktadır. Bir sabun ya da şampuan saç için her alana etki etmemektedir.

  • Saç dökülmeleri,
  • Kepeklenme,
  • Kaşıntı,
  • Yeni saç çıkması,
  • Sağlıksız ve yıpranan saçlar,
  • İnce saçlar

için ayrı şampuanlar bulunmaktadır. Bunların her birini kullanmak hem maliyetli hem de zor olan bir durumdur fakat Bıttım sabunu her birinin karmaşık içeriğini doğru bir formülle içerisinde taşımaktadır. Çünkü bıttım sabununda kimyasal müdahale yoktur. Bir yapay katkı maddeleri ya da belirli bir renge ulaşması için bir renklendiricide yoktur. Bıttım sabununda sadece doğanın fiziksel biçimi ve kalıbı bulunur. Bu fiziksel kalıp ve içerikte ise, insan için gerekli doğal şifa unsurlarını sağlayan mineraller bulunmaktadır.

Bu yüzden çok sık tercih edilen bir kültürel hazine olan bıttım sabunu, elle üretilen, fabrika usulü kullanılmayan ve işini iyi bilen kadın ve erkeklerin uğraşları sonucu meydana gelen kaliteli bir ürün olmaktadır. Ürünün manevi değeri, içeriği ve diğer tüm unsurları, insanlar için kalıtsal bir değer taşımaktadır.

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919