http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Bıttım Sabununun İnsanlığa Faydaları

Bıttım Sabununun İnsanlığa Faydaları

Doğal bir içerik taşıyan bıttım sabunu, insanların ihtiyaçlarına göre doğmuş ve geçmiş zamanlardan beri günümüze kadar taşınan bir ürün olmuştur. Sağlık bakımından ve tamamen doğal unsurlar taşımasından dolayı bıttım sabununu bugün Siirt halkının büyük bir bölümü kullanmaktadır. Siirt'e özgü bıttım ağaçlarının meyvelerinin toplanmasıyla meydana gelen bıttım sabunu, doğallığın bir sembolü haline gelen ve ortalama 1 kalıbı 250gr olan bir sabundur.

Genelde birçok insan bıttım sabununun renginin nasıl oluştuğunu merak etmektedir. Siirt bıtttım sabununun renginin oluşmasındaki en büyük etmenlerden bir tanesi, toplanılan menengiç özünün yağının rengidir. Yüksek derece kaynatılmasıyla çıkarılan yağ bıttım sabununun genel renginin oluşmasını sağlamaktadır. Kısacası doğal bıttım sabununda,

 • Kimyasal madde yoktur,
 • Renklendirici yoktur,
 • Katkı maddeleri yoktur,
 • İnsan sağlığını tehdit edici ve yan etki sağlayan maddeler yoktur.

Bu nedenler bıttım sabununun insanlığa faydalarını en etkin bir şekilde ortaya koyan unsurlar olmaktadır. Özellikle faydalarının kesin sonuçlar vermesi ve saç konusunda bir geçmişten bu zamana kadar bir tedavi edici unsurları, Siirt Bıttım sabununa talebi fazlasıyla arttırmaktadır. Bıttım sabunu doğallıktır, insanın ihtiyacı olan mineralleri barındırır. Doğanın içinden taşınmış ve bir ustanın emeği ile sabun haline getirilmesi için en az 4 günlük bir emek harcanmaktadır. Her anlamda bıttım sabununun insanlığa faydaları olan bıttım sabununu dileyen herkes gönül rahatlığı ile yan etki görmeden kullanabilmektedir.

Bıttım Sabunu Neden Elle Üretilir?

Bıttım sabunu yabani fıstık ağacının aşılanmamış halinden kopartılan menengiç yağının çıkartılmasıyla ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle bu yağın çıkma çalışmalarında bir insanın el emeğinin fazlasıyla önemi vardır. Bıttım sabunundaki bu el emeği, gerçek bir şifanın ne kadar özenli bir şekilde imal edildiğini ve bizlerin kullanımı için kullanıldığını göstermektedir. Bu nedenle,

 • Toplanma aşaması
 • Kaynatma evresi
 • Kalıplara dökme ve karıştırma

aşamalarının tümü el ile gerçekleşmektedir. Kesin olan bu üretim esnasında hiçbir kimyasal kullanılmamasıdır. Zaten kimyasal kullanılan bir bıttım sabunu gerçek bir bıttım sabunu değildir. Bu tarz bıttım sabunları dışarıdan satın aldığınız sabunlardan ya da şampuanlardan herhangi bir farkının olmadığını gösterecektir. Bu nedenle, doğal bıttım sabunu kullanırken birçok insan özellikle ustaları, kimyasal kullanma gibi bir kavramı dahi henüz bilmemektedirler. Bu yüzden tam anlamıyla elle üretilen bıttım sabunu, insanlara doğru bir şifanın günümüzde hala olabileceğini ve insanların bu şifaya diledikleri zaman ulaşabileceklerini göstermektedir.

İnsan yaşamındaki her bir etken sağlık içindir. Bu nedenle bıttım sabunu faydalarını saçlarımız ve cildimiz için görmek istiyorsak bunun için sağlımızı tehdit edici unsurlardan uzaklaşmanız gerekmektedir. Böyle olduğu zaman gerçek bir sağlığa kavuşabilir ve bıttım sabununun özünü kendi yararımız için kullanabiliriz.

Günümüzün Saç Problemlerini Bıttım Sabunu İle Çözüm

Saçla ilgili yaşanan sıkıntılar

Genel anlamda saç dökülmeleri stres ya da genetik olarak gerçekleşmektedir. Saç dökülmesi bir erkekte ya da bir kadında yaşanıyorsa, bıttım sabununun insanlığa faydalarını yaşamak için kullanmak gerekmektedir. Eğer saçlarınızda;

 • Saç dökülmeleri,
 • Saçlarda kaşıntılar,
 • Saç köklerinde bazı yara oluşumları,
 • Kepeklenme sorununu ortadan kaldıran
 • Kırılgan saç ve ince saçları besleyerek kuvvetlendiren,

problemlerinizin tek çözümü onlarca şampuan kullanmak değildir. Her birine çözüm getiren Bıttım sabunu saçların sorunlarını dize getirerek, gerçek bir şifalı etkiyi içeriğinde barındırmış olduğu özlerle sağlamaktadır. Sağlık açısından yan etki bırakmayan ve her anlamda insanlar için iyi bir şifaya sahip olan Siirt bıttım sabunu, bugün internet üzerinden tüm insanların huzuruna satışa çıkarılmıştır. Önemli olan sizlerin ne istediğidir. Eğer saçlarınızda kalıcı çözümler istiyor ve birçok marka şampuanı sürekli almak istemiyorsanız, bıttım sabununa yönünüzü çevirerek, kendiniz ve aileniz için doğru bir seçim yapabilirsiniz.

Ciltte yaşanan problemler

Sağlığın her bir unsuru, insan vücudunun sınırlarının ölçütü kadardır.

Bu yüzden cilt problemlerine mikrop öldürücü özelliği ile etki sağlayan bıttım sabunu faydaları, yüz, sırt ve kol bölgelerinde çıkan sivilcelere karşı başarılı bir etki göstermektedir. Cildi temizleyen ve deri üzerindeki gözenekleri açan bıttım sabununu kullanmak epey basittir.

Aynanın karşısında geçin ve bıttım sabununu elinize alın. İyice köpürtün ve yüzünüze ya da sivilcenin çıkmasını istemediğiniz yerlerine masaj yaparak sürün. Kısa zaman içerisinde görebileceğiniz tek etki cildinizin rahatladığı ve cildinizdeki istenmeyen lekelerden kurtulduğunuzu anlamanız olacaktır. 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919