http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Bıttım Sabunu İle Saçlarda Mucizevî Etki

Bıttım Sabunu İle Saçlarda Mucizevî Etki

Ülkemizde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde çoğunlukla yetişebilen bir bitkiden tamamen doğal yollarla elde edilen bıttım sabunu hem sağlık, hem temizlik, hem de güzellik amacı ile kullanılan bir üründür. Kırsal bölgelerde yetişen ve menengiç, çitlembik, şam fıstığı, Antep fıstığı gibi isimlerle bilinen bitkinin meyvelerinden üretilebilmektedir. Eylül ayında toplanıp ayıklandıktan sonra 10 gün kadar kurutulan meyveler, daha sonra değirmende öğütülerek iyice ezilmektedir. Ezilen ve yağı çıkarılan meyvelere kül eklenerek iyice yoğrulmakta ve daha sonra kostik bulunan kazanlarda belli bir ısıda 10- 12 saat kadar kaynatılmaktadır. Tüm işlemler bittikten sonra ise kalıplara dökülen karışımın soğuyarak sabunlaşması beklenmektedir. Ülkemizde özellikle de Siirt bıttım sabunu olarak bilinen sabun, cilt ve saç sağlığı için büyük önem taşımaktadır.

Oldukça uzun bir geçmişe sahip olan ve kökü Sümerlere kadar da dayanabilen bıttım sabunu, tarihler boyunca sağlık ve güzellik için kullanılmıştır. Egzama, mantar, sedef gibi cilt hastalıklarının tedavisi için kullanılan bıttım sabunu aynı zamanda da bu hastalıklar yoksa bile oluşmasını önlemektedir. Cildi temizleyip arındıran ve sağlıkla pırıldamasını sağlayan Siirt bıttım sabunu, cildin ferahlamasına ve nefes almasına yardımcı olmaktadır. Cilt için sağladığı olumlu etkilerin yanı sıra saçlar için de oldukça ideal bir üründür. Saç dökülmeleri, kırılıp kopmaları, yıpranmış ve incelmiş görüntü, kepeklenme, yağlanma, kaşınma gibi problemlerle de en iyi şekilde mücadele eden bıttım sabunu, düzenli kullanım ile tüm bu sorunlardan kurtulmayı sağlamaktadır.

Bıttım Sabununun Etkileri

Cilt ve saç için pek çok olumlu etkiye sahip olan bıttım sabunu bu güne kadar hiçbir kötü ve olumsuz sonuç doğurmamıştır. Hatta bilim adamlarınca bile araştırılan bıttım sabunu pek çok doktor tarafından hastalarına tavsiye edilmektedir. Kadınların en büyük sorunlarından olan ve sık sık boyatma ile çözüm bulmaya çalıştıkları saç beyazlaması durumunda bile önemli etkilere sahiptir. Aslında kimyasal içerikli ürünler kullanılması ve boyatılması zaten saçların daha fazla zarar görmesine neden olmaktadır. Ancak kadınlar beyaz saçla dolaşmak yerine saçlarına zarar vermeyi tercih etmektedirler. Bir taraftan da boyanın verdiği zararı bir nebze de olsa azaltabilmek için çeşitli bakım ürünleri kullanmaktadırlar. Oysa kullanılan bu bakım ürünleri de yine kimyasal içeriğe sahip olmaları sebebiyle bir taraftan bakım yapıyormuş gibi görünse de uzun kullanımlar neticesinde zararlı etkileri ortaya çıkmaktadır. Oysa tamamen el yapımı ve % 100 doğal bir ürün olan bıttım sabunu faydaları arasında hiçbir yan etki ve zarara neden olmaksızın beyazlayan saçlara fayda sağlamak da bulunmaktadır. Saçların sağlığına kavuşmasını sağlayan bıttım sabunu beyazlamayı önlemekte ve düzenli kullanım neticesinde de beyazlayan saçları eski doğal rengine döndürmektedir. Ancak bıttım sabunu faydaları ve olumlu etkilerini görebilmek için ilk kural düzenli kullanımdır. Düzenli kullanım ise isteğe bağlı her gün, gün aşırı ya da üç günde bir gibi kendinize uygun bir düzeni kapsamaktadır. Ayrıca en az 7- 8 aylık bir kullanım süresini kapsamaktadır. Oldukça uzun bir kullanım sonrasında bıttım sabununun mükemmel etkilerini gözlerinizle görecek ve sonuca inanamayacaksınız.

Bıttım sabununu kullanırken uyulması kurallardan biri de asla başka bir ürün kullanmamaktır. Özellikle de şampuan, saç kremi, duş jel, bakım kremleri gibi kimyasal içeriğe sahip ürünlerden uzak durulmalı, sadece bıttım sabununun faydalarından yararlanılmalıdır. Cildi temizleyen, besleyen ve sağlıkla ışıldamasını sağlayan bıttım sabunu tüm cilt ve saç problemlerini önleyecek bir olup, kaybettiğiniz sağlığınıza da kısa zamanda tekrar kavuşmanıza vesile olacaktır.

Ülkemizde bitkisel ve doğal ürünler kullanmayı tercih edenler tarafından özellikle büyük bir ilgiye mazhar olan bıttım sabunu aynı zamanda da yurtdışından gelen turistlerin de ilgisini çekmektedir. Ancak tüm aktarlardan kolayca sahip olunabilecek olan bıttım sabununu alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise ürünün doğal ve saf olmasıdır. Zira zeytinyağı ve başka ürünlerle karışım şeklinde hazırlanan pek çok ürün de piyasada saf bıttım sabunu adıyla bulunmaktadır. Bu nedenle alacağınız bıttım sabununun özellikleri konusunda detaylı bilgi almadan satın alınmaması gerekmektedir.

Siz de hem kendi sağlığını ve güzelliğinizi, hem de sevdiklerinizin sağlığı düşünüyorsanız hemen bir bıttım sabunu alabilirsiniz. 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919