http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Türkiye’nin Meşhur Sabunu Bıttım

Türkiye’nin Meşhur Sabunu Bıttım

Ülkemizde Doğu Anadolu bölgemizde yetişen ve çitlembik olarak da bilinen bitkiden elde edilmektedir. Saçlar ve cilt için oldukça önemli etkilere ve iyileştirme gücüne sahip olan bıttım sabunu, tercihini doğal ürünlerden yana yapanlar için idealdir. Aslında bıttım sabunu saç, saç derisi ve tüm cilde fayda sağlamakta, tedavi etmesinin yanında beslemekte ve korumaktadır. Yüzde yüz doğal olması ve hiçbir katkı maddesi bulunmaması da bıttım sabununun ne denli faydalı ve değerli olduğunu göstermektedir.

Bıttım sabunu öncelikle cilt hastalıkları ile mücadele etmektedir. Mantar, egzama, sedef gibi cilt hastalıkları ile mücadele etmekte ve tedavi sağlamaktadır. Aynı zamanda da özellikle ergenlik dönemdeki gençlerin başının belası olan sivilce, akne ve siyah nokta problemi ile mücadele etmektedir. Aynı zamanda cilt kadar saçlara da fayda sağlayan bıttım sabunu, kepeklenme, kaşıntı, dökülme ve kırılmaları önlemektedir. Özellikle de saçlardaki beyazlama problemi ile mücadele eden sabun, saçların beyazlamasını önlerken beyazlamış bulunan saçların da tekrar doğal rengine kavuşmasını sağlamaktadır.

Siirt’in Ünlü Sabunu

Ülkemizin en fazla Doğu Anadolu Bölgesi’nde yetişen menengiç bitkisi bir diğer adıyla çitlembik aslında Antep fıstığının aşılanmamış yabani halidir. Ülkemizde uzun yıllardır üretimi yapılan sabun genel olarak Siirt ilimizde yetişen bitkiden ve bu ilimizde üretilmesi nedeni ile Siirt bıttım sabunu olarak bilinmektedir. Hem ülkemizde hem de ülkemize gelen turistlerce bilinen ve tercih edilen Siirt bıttım sabunu, tüm aktarlardan kolayca bulunabilecek bir üründür. Aslında kolayca sahip olacağımız bıttım sabunu fiyatı ile de oldukça caziptir. Satıldığı aktara göre değişiklikler gösterse de ortalama fiyatı 10 TL civarındadır.

Bıttım sabununu bu denli özel kılan tamamen doğal olması ve elle yapılması kadar zorlu üretim koşullarıdır. Dağlık alanlarda ve kırsal kesimlerde yetişen bıttım bitkisinin meyveleri toplanıp ayıklanır ve kuruması için bir hafta bekletilir. Daha sonra öğütülerek iyice ezilir ve yağı çıkarılır. Daha sonra suyla yoğurulup hamur haline getirilen ezme kalıplara dökülerek sabun haline gelmesi için bekletilir. Tamamen elle ve emekle yapılan ve hiçbir katkı maddesi içermeyen bıttım sabunu faydaları saymakla bitmez. Özellikle de çok fazla ayakta kalmak sebebiyle bacaklarda oluşan varis rahatsızlığının en mükemmel tedavi edicisidir. Ancak bıttım sabunu alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta gerçek ve karışımsız doğal ürünleri almaktır. Zira piyasada her ürünün sahtesini bulabilmek mümkündür. Bu nedenle bıttım sabununun da zeytinyağı ya da kimyasal ürün karışımlısı bulunabilmektedir. Ancak sahte ve karışımlı olan bıttım sabunu faydaları görülmemesi nedeni ile üründen memnun kalmama durumu ortaya çıkmaktadır. Oysa gerçek doğal bıttım sabunu, pek çok derde deva ve hastalıklara şifa olmakta, cildi ve saçları koruyup sağlıkla parlamasını sağlamaktadır. Saçlara sağladığı olumlu etkilerin en başında da erkeklerin korkulu rüyası olan saç dökülmesi ve kellik durumuna etki göstermesi bulunmaktadır. Saçların dökülmelerini önleyen ve hem cilde hem de saçlara mükemmel etkiler gösteren bıttım sabununu kullanırken dikkat edilmesi gereken iki nokta vardır. Birincisi bıttım sabununu düzenli kullanmaktır. Her gün, gün aşırı ya da birkaç günde bir gün isteğe göre düzenli kullanılması kesin olarak etki sağlamaktadır. Bıttım sabununu kullanırken dikkat edilmesi gereken ikinci nokta ise bıttım sabunu kullanılan süre boyunca başka hiçbir kimyasal içerikli ürün kullanılmamasıdır. Başka bir sabun, şampuan, saç kremi, duş jeli ve benzeri ürün kullanmak bıttım sabununun etki sağlamasını önlemektedir. Siz de bütün bu mucizevî faydalarından dolayı Siirt’in meşhur bıttım sabununu tercih edebilirsiniz. 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919