http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Bıttım Sabununun Ayrıcalıkları

Bıttım Sabununun Ayrıcalıkları

Güneydoğu Anadolu Bölgesi ‘ nin en önemli şehirlerinden biri olan Siirt’in belki de en meşhur sabun türü Bıttım Sabunudur. Yüzde 100 doğal ve sağlıklı bir sabun olan Siirt Bıttım Sabunları, insanlara sağladığı fayda ve aşılamış olduğu mükemmellik hissiyatı sayesinde günden güne artış gösteren bir popülarite elde etmiştir. Öncelikle Bıttım’ın ne olduğundan bahsedip daha sonra da bıttım sabunu faydalarına değinmekte yarar görüyorum. Bıttım; fıstığın bir çeşit yabani ve aşılanmamış türüdür. Mengiç yapraklarından elde edilen yağ ile birlikte harmanlanmış olan bu tür, bizlerin karşısına bolca fayda sağlayan bıttım sabunu olarak çıkmaktadır. Bıttım sabunu faydaları ise gerçekten saymakla bitmez bir konumdadır. Uzmanların pek çok sıkıntıya çözüm olacağını belirttiği bıttım sabunlarının  fabrika çıkışlı diğer sabunlardan farkı ise tamamen doğal olmasıdır. Nitekim bir çok kimyasal madde içerisinde sağlık tehdidi oluşturan fabrikasyon sabunlarına nazaran bıttım sabununun durmuş olduğu yer gerçekten dikkat çekici bir konumdur. Saç dökülmeleri, ciltsel rahatsızlıklar ve vücut dengesizliği gibi sorunların çözümüne yardımcı olabilen sabun, tabiatla beslendiği gücünü sıkıntısızca somut hayata aktarmayı başarıyor. Genel olarak bıttım sabunları aslında Mardin ve Siirt olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. İkiye ayrılan bu sabunlar arasında esas ise Siirt Bıttım Sabunu olanıdır. Keza, özellikle de hanımların fazlaca rağbet göstermiş olduğu bu sabunun, cildin adeta yeniden doğmasına katkı sağlaması, bizlere doğanın mucizesini bir kez daha ispatlıyor.

Özellikle de mevsimsel değişiklikler ve ergenlik dönemleriyle sıkça sorun olarak karşımıza çıkan sivilce ve akne problemlerine karşı büyük bir silah olarak kullanabileceğimiz Siirt Bıttım Sabunları; vücudun karaciğer kaynaklı meydana çıkarmış olduğu sivilce ve cilt sıkıntılarına kökünden çare olmaktadır. En az üç kullanımdan sonra etkilerini göstermeye başlayan bıttım sabunu, cildinizin yeni doğmuş bir bebek cildi gibi pürüzsüz ve mükemmel olmasına yardım etmektedir. Öte yandan tamamen doğal ve bitkisel ürünlerle yapılmakta olan bıttım sabunu, erkelerde meydana gelen saç dökülme riskini en aza indirerek, kepek ve saçların dibinde meydana gelen egzama problemleriyle birlikte bu derde kökünden ve sonsuza dek çözüm sağlıyor.

Cildinizin pürüzsüzlüğe kavuşması açısından ideal

Üretim alanı Siirt şehrinin merkez, ilçe ve köylerinde olan ve Türkiye’nin her bölgesine siparişler veren bıttım sabunlarının piyasadaki sahtelerinden de kaçınmak gerekir. Nitekim, kilosu yaklaşık 30 TL den satılan Bıttım’ın adı üzerinden rant sağlamak isteyenlerin, pamuk ve baklava yağlarıyla hazırladıkları bu sahte sabunları benzerinden ayırmak ise oldukça kolay. Keza bu tarz yağlardan üretilen sahte sabunlar gerçek Bıttım sabununa oranla daha çabuk köpürecektir. Bu tarz ayrımı kolaylıkla yapabileceğimiz bıttım sabunlarının kaşınma problemine de iyi geldiği belirtilmektedir. Zahmetli bir üretim sürecinden sonra ortaya çıkan Bıttım sabunları, küresel pazarlamaya açılma açısından da ülke ekonomisinin umut vaadeden kaynakları arasında gösterilmektedir. Özellikle de son bir kaç yıldır televizyon ve sosyal medya platformlarında çokça tavsiye edilen Siirt Bıttım Sabunu, sağlamakta olduğu sağlıklı faydaları evrensel bir başarıya kavuşturmakta kararlı.

Saymakla bitiremeyeceğimiz Bıttım sabunu faydaları arasında bir diğer önemli özelliği de, hızlı bir şekilde mikrop öldürücü özelliği taşımasıdır. İlk kullanımı esnasında etkilerini hemen fark edeceğiniz sabunun kullanımına da dikkat edilmesi gereklidir. Keza tedavi amaçlı kullanılması düşünülen sabunun kullanımı esnasında başka bir sabun ve şampuan da eş zamanlı olarak kesinlikle kullanılmamalıdır. Nitekim, cildi mikrop ve bakterilerden arındırmak için herhangi bir dış etkeni dahil etmeden kullanılması durumunda bıttımın faydalarını bolca görmüş olacaksınız. Kullanım aşamasında ise bıttımı öncelikle uzun bir süre boyunca köpürtülmesi tavsiye edilmektedir. Köpürtme aşamasından sonra da cildinize ve saçlarınıza uzun uzun masaj yaparak uygulanması takdirde daha net sonuçlar elde edebileceğiniz Bıttım sabunlarıyla, en iyi sonucu en kısa zamanda elde edebilirsiniz.

Doğa ve tabiatının birbirinden farklı özelliğini bir arada toplamış olan bıttım sabunlarını satın almak ise eskiye oranla çok daha kolay. Şehrin belirli noktalarında bulunan aktarlar ve internet üzeri sipariş  alan firmalarla iletişim aracılığıyla satın alabileceğiniz sabunlar, sağladığı ayrıcalıklarıyla birlikte cebinize de hitap etmektedir. İlk kullanımından itibaren tutkunu olacağınız bıttım sabunlarıyla, sağlıklı bir hayat için önemli bir adım atmak sizlerin elinizde.


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919