http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Bitkisel Mucize Bıttım Sabunu

Bitkisel Mucize Bıttım Sabunu

İnsanlar her zaman sağlıklı olmaya ve temiz görünmeye özen göstermektedirler. Bu nedenle de şampuanlar, sabunlar, saç kremleri ve daha pek çok temizlik ürünü kullanmaktadırlar. Ancak bu ürünler içerisinde bulundurduğu kimyasallarla faydadan çok zarara neden olmaktadır. Fakat bilinçli davranan ve kullandıkları ürünlerin bitkisel ve doğal olmasına özen gösteren insanlar hem beden hem de saç temizlikleri için bıttım sabunu tercih etmektedirler. ülkemizde Doğu Anadolu bölgemizde yetişen bir bitkinin meyvelerinden üretilen bıttım sabunu, doğal olması ile birlikte pek çok derde de şifa kaynağı olmaktadır. mantar, sedef, egzama, akne, sivilce, siyah nokta gibi cilt rahatsızlıklarının tedavi edilmesine yardımcı olan sabun aynı zamanda saçlarda da olumlu etkilere sahiptir. saç dökülmeleri, kırılmaları, kepek, saç derisindeki kaşındı ve beyazlama gibi pek çok rahatsızlığa fayda sağlayan bıttım sabunu, düzenli kullanım ile saçların canlı ve sağlıklı bir şekilde ışıldamasını sağlamaktadır. Erkeklerin en büyük korkulu rüyası olan saç dökülmesi neticesinde kel kalmaları sorunu da bıttım sabunu ile tedavi edilmekte ve saçların dökülmesi önlenebilmektedir.

Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan ve bilinen en eski temizlik ürünlerinden olan sabun, doğallığı ve hijyen sağlarken zarar vermemesi ile önemli bir ürün olma özelliğine sahiptir. ancak günümüzde pek çok farklı sabun çeşidi bulunması ile de insanlar hangi ürünleri kullanmaları gerektiği konusunda sıkıntı yaşamaktadırlar. Aslında binlerde yıl öncesinde kullanılan sabunların tamamen doğal ve bitkisel ürünlerden elde edilmesi cilt hastalıklarının da bu denli yaygın olmamasına neden olmaktaydı. Ancak günümüzde pek çok insan mantar, egzama gibi cilt hastalıkları ile mücadele etmektedir.

Bıttım Sabunu Nasıl Yapılır?

Ülkemizin Doğu Anadolu bölgesinde yetişen menengiç adı verilen bitkiden üretilmektedir. Menengiç aslında Antep fıstığı adı verilen bitkinin yabani halidir. Tamamen doğal yollarla yapılan ve hiçbir katkı maddesi kullanılmayan Siirt bıttım sabunu, çitlembik de denen bitkinin meyvelerinin toplanması ile yapılmaya başlanmaktadır. Meyvelerin toplanmasının ve ayıklanmasının ardından ise ezilme işlemi uygulanmaktadır. Bitkinin ezilmesi ile elde edilen yağın sabuna çevrilmesi ise tamamen el ile yapılan bir işlem olmaktadır.

Ülkemizin pek çok yerinde de yetişebilen menengiç bitkisi, genel olarak Siirt’te yetişmesi sebebiyle de sabuna Siirt bıttım sabunu adı verilmektedir. Sabunun antiseptik özelliğe sahip olması ve hiçbir şekilde alerjik reaksiyonlara ya da yan etkilere sebep olmaması da çocukların bile gönül rahatlığı ile kullanabilmelerine vesile olmaktadır.

Aslında bıttım sabunu faydaları pek çok üniversiteye araştırma konusu olmuştur ve bilim adamlarınca kanıtlanmıştır. Doğallığının ve faydalarının kesin olarak kanıtlanması da sabunun bu denli popüler olmasını sağlamaktadır. Ülkemizde bu denli bilinmesi ve tercih edilmesine nazaran aynı zamanda ülkemize gelen turistler tarafından da tercih edilmektedir. Aslında bıttım sabunu faydaları tamamen doğal olması ile olduğu kadar yapılış koşulu ile de ortaya çıkmaktadır.

Düzenli kullanım sonucunda oldukça önemli faydalar sağlayan bıttım sabunu, başka ürünlerle kıyaslandığında farkının da görülmesini sağlamaktadır. Bıttım sabunu ile düzenli olarak yıkanan saçlar şampuanla yıkanan saçlara göre daha sağlıklı, parlak ve canlı görünmekte, sağlıkla ışıldamaktadır. Ayrıca antiseptik özelliği sayesinde tedavi etmekle kalmayıp korumakta ve hastalık oluşumunu da önlemektedir. Özellikle de gün boyunca toza, dumana, kirli havaya maruz kalan cildimizi ve saçlarımızı korumak, bakımını sağlamak ve sağlıkla ışıldamasını sağlamak için düzenli olarak bıttım sabunu kullanmak gerekmektedir. Ancak bıttım sabunu kullanırken dikkat edilmesi gereken tek nokta başka hiçbir kimyasal içerikli ürün kullanmamaktır. Zira şampuan, duş jeli gibi ürünler kullanmak sabunun fayda etmesini önleyecektir. 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919