http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Cilt ve Saç Dostu Bıttım Sabunu

Cilt ve Saç Dostu Bıttım Sabunu

Aşılanmamış fıstık ağacının yaprakları ve meyvesinden elde edilen bıttım sabunu genellikle ülkemizde Siirt ilimizde üretimi yapılmakta olan bir üründür. Bölgede çitlembik olarak da bilinen bitki, bazı yörelerde menengiç adı ile anılmaktadır. Eylül ayında olgunlaşan meyveler toplanmakta ve ayıklandıktan sonra kuruması için bir hafta bekletilmektedir. Kuruduktan sonra ise değirmende iyice öğütülüp ezilen bıttımlar kül ile karıştırılarak harmanlanmakta ve yoğrulmaktadır. Daha sonra kostik kazanına alınan karışım 12 ila 16 saat arasında belli bir sıcaklıkta kaynatılmaktadır. Kalıpları dökülmesi ve soğuması ile hazır olan bıttım sabunu, tamamen el yapımı olup hiçbir kimyasal madde içermemektedir. İçerisinde kimyasal madde içermeyen bıttım sabunu da asla bir yan etkiye ya da zarara neden olmamaktadır. Kalıplardan çıkarılan sabunun rengi açık yeşil olup kendine özgü hoş bir kokusu bulunmaktadır. Her gün marketlerde ve televizyon reklamlarında karşımıza çıkan sabun, şampuan, saç kremi gibi temizlik ve kozmetik ürünlerinin göz alıcı renk ve hoş kokuya sahip olması aslında içerisinde bulunan kimyasallarla alakalı bir durumdur. Oysa bıttım sabunu tamamen doğal içerikli olmasının yanında yapıldığı bitkiden aldığı kendine özgü bir kokuya sahiptir.

Bıttım Sabunu Faydaları

Hem temizlik, hem sağlık, hem de güzellik için binlerce yıldır kullanılan bıttım sabunu faydaları oldukça fazladır. Özellikle de cilt ve saç rahatsızlıklarının tedavisi ve güzelleşmesi için önemli bir etken olan bıttım sabunu, pek çok derde de deva niteliği taşımaktadır. Özellikle de mantar, sedef, egzama gibi cilt hastalıklarını önleyen ve bu hastalıkların oluşmuş olması halinde de tedavi sağlayan bıttım sabunu faydaları saymakla bitmez. Tüm vücuda ve cilde faydalı olan sabun, ciltte oluşan kızarıklıklar, yaralar, tahrişler ve pişikleri de tedavi etmektedir. Özellikle de kışın soğuğu ve rüzgârı, yazın sıcağı, güneşi ve deniz suyu, deterjan kullanımı ile ellerin tahriş olması gibi durumlarda en büyük yardımcımız ve cildimizin en iyi koruyucusu olmaktadır. Vücudumuzu rahatlatan Siirt bıttım sabunu aynı zamanda da cildimizin ışıl ışıl, parlak ve göz alıcı şekilde canlı görünmesini sağlamaktadır. Bir diğer faydası da saçlar üzerinde görülmektedir. Saçları ve saç derisini besleyen, onaran ve bakım yapan bıttım sabunu, yıpranmış, zarar görmüş ve hırpalanmış saçların daha mükemmel görünmesini sağlamaktadır. Özellikle de saçlarda yağlanma, kepeklenme, dökülme ve saç derisinde kaşıntı olması gibi problemlerin bir numaralı ilacı olan bıttım sabunu, antiseptik özelliği ile de saçların bakımlı, canlı ve hacimli görünmesini sağlamaktadır.

Pek çok faydası ve özelliği arasında ergenlik çağındaki gençlerin en büyük sıkıntısı olan sivilcelere de fayda sağlaması gelmektedir. Sivilcelerin, akne ve siyah noktaların çabucak geçmesini ve tedavi olmasını sağlarken bu durumların iz ve leke yapmasını da önlemektedir. Cildin ve özellikle de saç derisinin gözeneklerini açarak derinin nefes almasını sağlayan Siirt bıttım sabunu, hem cildin sağlıklı kalmasını hem de saçların bakımlı ve ışıl ışıl görünerek çabucak uzamasına yardımcı olmaktadır.

Kadınlar en büyük sıkıntısı genellikle bacak ve kalça bölgelerinde portakal kabuğu gibi bir görüntüye sebep olan selülittir. Hiçbir kadın bu gibi bir kötü durumu vücudunda istemez fakat ne yapacağını da bilemez. Oysa bıttım sabunu mucizesini selülit üzerinde de göstermektedir. Özellikle de doğal kabak lifi ile birlikte kullanılan bıttım sabunu selülit, varis gibi sorunların üstesinden gelebilmenin en iyi yolu olmaktadır. Bıttım sabunun hiçbir alerjik reaksiyona ve cilt hastalığına neden olmaması da çocuklara bile gönül rahatlığı ile kullandırabilmeyi sağlamaktadır. Aslında özellikle de çocukların kimyasal madde içeriğine sahip ürünlerden korunmaları gerekmektedir. Bu nedenle hem kendinizin hem de sevdiklerinizin sağlıklı bir hayat sürebilmeleri için siz de en yakın aktara giderek bıttım sabunu alabilirsiniz. Bu sayede hem pek çok cilt hastalığından korunabilir, hem oluşmuş cilt hastalıklarını tedavi edebilir, hem de doğal bir şekilde güzelleşebilirsiniz. Cildi korumak ve bıttım sabununun faydalarından yararlanabilmek için ise kural oldukça basittir. Düzenli kullanmak ve bıttım sabunu kullanılan süre boyunca başka hiçbir kimyasal içerikli ürün kullanmamak, faydaları kısa bir süre sonra görebilmeyi sağlamaktadır. Sadece 7- 8 aylık kullanım ile gözlerinize inanamayacak, bıttım sabunu mucizesine şahit olacaksınız.
Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919