http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Siirt Bıttım Sabunu

Siirt Bıttım Sabunu

Hem vücut hem de yaşam alanlarımızın temizliği, sağlıklı kalabilmek ve sağlığımızı koruyabilmek adına en önemli unsurdur. Tarihler boyunca da temizlik ve sağlık için pek çok uygulama yapılmıştır. Ayrıca temizliğin yanı sıra güzellik için de farklı metotlar denenmiştir. Ülkemizde oldukça popüler olan bıttım sabunu da hem temizlik, hem sağlık, hem de güzellik için kullanılan mükemmel ürünlerden biridir. Özellikle de tamamen el yapımı ve yüzde yüz doğal olması sebebiyle önemli faydaları bulunmaktadır. 2 bin yıllık bir geçmişe sahip olan bıttım sabunu, cilt ve saç sağlığı için oldukça önemlidir. Mantar, egzama, sedef gibi çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmakta olan bıttım sabunu aynı zamanda varis ve selülit problemlerine de çare olmaktadır. Kışın soğuğundan ve rüzgârından, yazı sıcağından, güneşinden ve denizinden, kimyasal içerikli ürün kullanmaktan ve çevresel faktörlerden dolayı hem cildimiz hem de saçlarımızı yıpranmakta ve hastalanmaktadır. Saçlarımız dökülmekte, kırılıp kopmakta, kepeklenmekte ve saç diplerimiz kaşınmaktadır. Oysa ülkemizin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde çoklukla yetişen menengiç adlı bitkiden elde edilen bıttım sabunu pek çok cilt ve saç rahatsızlığına fayda sağlamaktadır.

Menengiç, çitlembik, şam fıstığı, Antep fıstığı gibi yöresel farklılıklar gösteren isimlerle bilinen bitkinin meyve ve çekirdekleri sabun yapımında kullanılmaktadır. Ülkemizde özellikle de Siirt ilimizde fazlaca üretimi yapılan sabun da Siirt bıttım sabunu olarak bilinmektedir. Tüm aktarlardan rahatça bulabileceğiniz bıttım sabunu, düzenli kullanım ile cildi ölü derilerden arındırmakta, nefes almasını ve canlanıp sağlıkla ışıldamasını sağlamaktadır. Asırlar boyunca insanların temizliğe ve sağlığa önem vermesinin yanında kadınlar da her daim güzelliklerine önem vermişlerdir. Bu nedenle de pek çok farklı yönteme başvurmuş, çeşitli doğal ürünler kullanmışlardır. Bıttım sabunu da bu doğal güzellik ve kozmetik ürünlerinden biri konumundadır.

Cilt Dostu Bıttım Sabunu

Kimi zaman cildimizin nefes alamaması ve ergenlik gibi sıkıntılardan dolayı sivilce, akne ve siyah nokta problemleri ortaya çıkabilmektedir. Oysa düzenli kullanımla birlikte tüm cilt sıkıntılarından kurtulmak ve sağlıkla parıldayan bir cilde sahip olabilmek mümkündür. Kadınların en büyük problemlerinden biri olan selülit problemi ise bıttım sabununun doğal kabak lifi ile birlikte kullanılması sonucunda ortadan kalkabilmektedir. Erkeklerin en büyük sıkıntısı ise saçların dökülmesi ile ortaya çıkan kellik durumudur. Ancak Siirt bıttım sabunu kelliğe bile çare olmakta, saçların dökülmesini önlerken dökülen saçların da yerine yenilerinin çıkmasını sağlamaktadır. Bir başka saç problemi olan beyazlamaya da yine bıttım sabunu ile çözüm bulunması imkânı vardır. Saçların beyazlamasına çözüm olan ve bıttım sabunu faydaları arasında büyük ilgi gören durumda ise en önemli nokta düzenli ve uzun bir kullanım süresidir. Özellikle de saç problemlerine çözüm sunulması konusunda en az 7- 8 aylık bir dönem kullanım ile sabunun etkisi görülmektedir.

Aslında bıttım sabunu oldukça zor ve uğraş verici aşamalar sonucunda üretilebilmektedir. Kırsal alanlarda yetişen menengiç bitkisinin meyveleri eylül ayında toplanıp ayıklandıktan sonra bir hafta ile on gün kadar kurutulmaktadır. Daha sonra değirmende öğütülüp iyice ezilen meyveler kül ile yoğurulup iyice kıvam kazandıktan sonra kostik kazanlarında belli bir ısıda 10- 12 saat kadar kaynatılmaktadır. Sonrasında ise kalıplara dökülen ve sabun halini alması beklenen karışım emekli ve zor yapımlı bir ürünün ortaya çıkmasını sağlamaktadır. ancak tüm bu uğraştırıcılık ve zorluklar sabunun fiyatının yüksek olmasına neden olmamaktadır. Zira sabunun fiyatı ortalama olarak 20- 25 TL arasında değişiklikler göstermektedir. Satışın yapıldığı yere göre ufak tefek değişiklikler gösteren bıttım sabunu faydaları düşünüldüğünde oldukça cazip fiyata satılan bir üründür.

Asla cilt problemleri ve alerjiye neden olmayan ürün çocuklara bile gönül rahatlığı ile kullandırılabilinmektedir. Hatta özellikle çocukların kimyasal içerikli ürünler kullanmak yerine tamamen el yapımı ve % 100 doğal bir ürün olan bıttım sabunu kullanmaları gerekmektedir. Siz de hem kendinizin hem de sevdiklerinizin sağlığını düşünüyorsanız ya da cilt problemlerine şifa sunmak istiyorsanız en yakın aktara giderek bıttım sabununa sahip olabilirsiniz. Hem sağlık, hem hijyen ve temizlik, hem de güzelliğiniz için gönül rahatlığı ile doğal bıttım sabununu tercih edebilir, sevdiklerinize ve yakınlarınıza da önerebilirsiniz.
Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919