http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Bıttım Sabunlarının Birbirinden Güzel Faydaları ve %100 Doğal İçeriği

Bıttım Sabunlarının Birbirinden Güzel Faydaları ve %100 Doğal İçeriği

Sağlıklı yaşamın anahtarı sağlıklı beslenmek ve doğal ürünleri kullanmaktan geçiyor. Günümüzde kimyasal içeren ürünleri her yerden kolaylıkla satın alabiliyoruz. Oysa kimyasal madde içeren ürünler sağlığımızı her geçen gün daha da zayıflatıyor. Bu nedenle kimyasal madde içeren ürünlerden uzak durmalı, içeriğinde doğal maddelerin bulunduğu ürünleri kullanmaya başlamalıyız. Doğal ürünleri satın almak, ne yazık ki kimyasal ürünler kadar kolay değil. Kimyasal ürünlere her markette rastlayabiliyoruz fakat doğal ürünleri aktarlarda bulabiliyoruz. Bu da doğal ürün kullanımını ne yazık ki olumsuz yönde etkiliyor. Doğal ürünlerin başında yer alan bıttım sabunları ile temizlik ürünlerinizi kimyasallardan arındırın. Kimyasal ürünler cilt sağlığınızı olumsuz yönde etkiler iken bıttım sabunu yüzde yüz doğal içeriği ve içerdiği mineraller sayesinde cilt sağlığınızı korur ve bozulan cilt sağlığınızı geri getirir. Bıttım sabunlarının doğallığı seçkin üniversiteler ve doktorlar tarafından da onaylanmaktadır. Böylelikle bıttım sabunlarını gönül rahatlığı ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bıttım sabunu doğal içerikleri ile cildinizi besler, sağlığınızı korur. Ayrıca onaylı olduğundan çocuklarda da gönül rahatlığı ile kullanılır. Bıttım sabunlarının hammaddesi menengiç meyvesinin yağı olduğundan zeytinyağı bazlı olanları yeteri kadar fayda sağlayamaz. Bu nedenle bıttım sabunlarını satın alırken zeytinyağı bazlı olmamasına dikkat etmelisiniz. Bıttım sabunu faydaları sayesinde daha sağlıklı saçlara, daha nemli bir cilde, daha parlak ve pürüzsüz bir tene kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bıttım sabununun faydaları arasında en çok bilinen saç dökülmesinin ilacı olduğudur. Pek çok dermatolog, saç dökülmesi ve kepek problemi yaşayan hastalarına bıttım sabunlarını tavsiye etmektedir. Saç dökülmesi ve kepek problemi kuruyan saç derisi nedeni ile ortaya çıkmaktadır. Yeterli mineral ve besin alamayan saç derisi nemini kaybederek kuruyor ve saçında beslenememesi üzerine saç dökülmesi problemi ortaya çıkıyor. Bıttım sabunu sayesinde saç derini gereken minerale ve neme doya. Hem kepek problemi hem de saç dökülmesi problemi son bulur. Sağlıklı ve parlak saçlar için de bıttım sabunları oldukça önemlidir.

Bıttım sabunlarının bir diğer faydası ise sivilce ve siyah noktalara iyi gelmesidir. Sivilce ve siyah nokta her yaşta insanın problem çektiği bir cilt problemidir. Sivilce ve siyah nokta probleminin en büyük nedeni yağlı bir cilt ve kapanmış gözeneklerdir. Eğer cildiniz çok yağlı ise sivilce ve siyah nokta oluşuma ortam hazırdır. Ayrıca gözeneklerinizin tıkalı olması cildinizin nefes almasını engeller. Bu da sivilce ve siyah nokta oluşumunu tetikler. Bıttım sabunu cildinizin yağ dengesinin tekrar kurulmasına ve ciltteki yağlı görüntünün yok olmasına yardımcı olur. Ayrıca gözeneklerin açılması ve cildin nefes alması, ciltteki sivilce ve siyah nokta oluşumuna son verir. İç hastalıkların yayılmasını da önleyen bıttım sabunları kaşıntının olduğu bölgeye uygulandığında kaşıntıyı yok eder. Mantar ve egzama kaşıntı ile yayılan hastalıklar olduğundan, vücuda yayılmasını engellemek adına bıttım sabunu kullanılması oldukça avantajlıdır.

Bıttım Sabunları Siirt’te Yetiştirilen Bıttım Ağaçlarından Üretiliyor

Bıttım ağaçları Siirt’te yetiştirilmekte ve sadece Eylül ayında mahsul vermektedir. Bu nedenle menengiç meyvesi yağından yapılan bıttım sabunları oldukça ender bulunmaktadır. Bazı üreticiler bıttım sabunlarının maliyetini düşürmek ya da her mevsim piyasaya sunmak için zeytinyağı kullanmaktadır. Zeytinyağından üretilen bıttım sabunlarının faydaları ne yazık ki menengiç meyvesi yağından yapılan bıttım sabunları kadar faydalı değildir. Menengiç meyveleri Eylül ayında ağaçlardan toplanarak ayıklanır. Çürükleri ayıklanan menengiç meyveleri daha sonra yıkanarak 10 gün boyunca kurutulur. Kuruyan menengiç meyveleri değirmende öğütülerek toz haline getirilir. Ardından bu toz halindeki menengiç meyveleri ılık su ile yoğrulur. Yoğrulan bu karışım bir yağ ortaya çıkarır. Bu yağ menengiç meyvesi yağıdır. Bir kazanda sabunlaşma tepkimesini başlatacak olan bir karşım hazırlanır. Bu karışım su ve odun külünden oluşur. Odun külü ve su karşımı kaynar iken menengiç meyvesi yağı bu karışıma eklenir. Ve kaynamaya devam edilir. Su buharlaşıncaya kadar bu kazan kaynar. Su buharlaşınca geriye kazanın dibinde sabun kalır. Sıvı haldeki bıttım sabunları kurutularak dilimlenir ve paketlenir. Sonrasında hem yurtiçine hem de yurtdışına gönderilir. Kaliteli bir yaşam sürmek için yüzde yüz doğal ürünlerden oluşan bıttım sabunlarını satın alarak kullanılmalıdır.
Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919