http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Site Menüsü
Site Haritası
Tavsiye
Online satış sitemizde bıttım sabunu haricinde siirt fıstığı satışıda yapılmaktadır.

Menengiç Meyvesinin Mucizesi Bıttım Sabunları

Menengiç Meyvesinin Mucizesi Bıttım Sabunları

Herkes sağlıklı bir yaşam sürmek ister. Fakat bunun için kimyasal ürünler kullanır. Kimyasalların etkilerini bildikleri halde kimyasal ürünler satın alıp o ürünlerin kendilerine zarar vermeyeceğini düşünür. Fakat benim başıma gelmez dememek gerekiyor. Çünkü kimyasal ürünler insan sağlığına ciddi anlamda zarar veriyor. Özellikle sıklıkla kullanılan bu kimyasal maddeler içeren ürünler vücudu içten içe tüketirken kullanıcılar bunu fark etmiyor. Doğal ürünlerin sağlık açısından faydaları ortada iken kimyasal ürün kullanmak bu ürünleri temin etmenin verdiği kolaylık ile oldukça yaygınlaşıyor. Aslına bakılırsa her sektörde kimyasal ürünler kullanılıyor. Giyimden gıdaya, temizlikten ilaca kadar pek çok sektör raf ömrünü uzatmak amacı ile ürünlerinde kimyasal maddelere yer veriyor. Özellikle temizlik sektöründe kullanılan kimyasal maddeler cilt sağlığı açısından oldukça zararlı. Pek çok şampuan ve sabunda bulunan kimyasal maddeler cilt kanserine kadar pek çok sağlık problemine yol açıyor. Eğer bu tarz cilt sorunları yaşamak istemiyor iseniz doğal ürünleri tercih etmelisiniz. Bıttım sabunu kullanarak cildinizin ihtiyacı olan tüm besinleri doğal yollardan kazanabilirsiniz.

Doğal ürünler her zaman sağlık açısından oldukça önemli ve gereklidir. Bıttım sabunu kullanarak doğal yapıtaşlarından oluşan cildinizi kolaylık ile besleyebilir, canlandırabilirsiniz. Bıttım sabunları yüzde, ellerde ve vücudun her yerinde güvenle kullanılabilir. Doğal bir ürün olduğundan gözle temasında bir sorun çıkarmaz. Saç dökülmesinin sıklıkla yaşandığı Türkiye’de dermatologların önerdiği ile sabun bıttım sabunlarıdır. Cildi besleme, nemlendirme ve onarma bıttım sabunu faydaları arasında yer almaktadır. Bıttım sabunları saç derisini nemlendirir ve ter, toz gibi yabancı maddelerden arındırır. Böylece daha rahat nefes alan saç derisi eski sağlığına kavuşur, saç dökülmesi sonlanır. Ayrıca ciltteki sivilce ve siyah noktaların tedavisinde de dermatologlar yine bıttım sabunlarını önermektedir. Çünkü bıttım sabunları diğer sabunların aksine cildi nemlendirir ve gözenekleri açarak cildin hava almasını sağlar. Sivilcelerin en büyük nedeni cilt gözeneklerinde biriken kirlerdir. Bıttım sabunu sayesinde bu kirlerden arınabilir, sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Saç sağlığı açısından bıttım sabunu büyük rol üstlenir. Kırılmayan, güçlü, parlak saçlara sahip olmak için bıttım sabununu şampuan olarak kullanabilirsiniz. Egzama ve manta gibi iç hastalıkların tedavisinde de kullanılan bıttım sabunları aynı zamanda ciltte bulunan yara ve tahrişlere de iyi gelmektedir. Ayrıca kaşıntının da en büyük çaresi yine bıttım sabunları olmaktadır.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Menengiç Meyvesinin Mucizesine Tanık Olun

Bıttım sabunlarının asıl maddesi bıttımdır. Bıttımlar halk arasında menengiç meyvesi olarak da bilinmektedir. Bu meyveler sadece Siirt’te bulunan bıttım ağaçlarından toplanmaktadır. Bu nedenle bıttım sabunlarının bir diğer adı Siirt bıttım sabunu olmaktadır. Sadece Eylül ayında mahsul veren bu ağaçlardan meyveler Eylül ayında toplanır ve ayıklanır. Çürük olan menengiç meyveleri bir kenara ayrılır iken sağlam olanlar değirmende toz haline gelinceye kadar öğütülür. Öğütülen menengiç meyveleri orta sıcaklıktaki bir su yardımı ile yoğrulur. Bu yoğrulma sonrasında bıttım sabununun ana maddesi olan menengiç meyvesi yağı elde edilir. Bu sırada başka bir kazanda su ve odun külü birlikte uzun uzun kaynatılır iken bu menengiç meyvesinin oluşturulan yağı bu karışıma eklenir. Ayrı bir kazanda ise sabunlaşma tepkimesini oluşturacak olan madde ile 24 litre su karıştırılır. Sabunlaşma tepkimesini başlatacak olan bu karışım kaynamakta olan kazana eklenerek sabunlaşmanın olması için beklenir. Bu süre yaklaşık 16 saat kadardır. 16 saat sonra sıcaklığın etkisi ile kazanın içerisinde olan su buharlaşarak geriye sadece sabunun posasını bırakır. Bu posa da sıvı haldedir. Sıvı halde oluşan bıttım sabunu kazandan sıcak iken ayrılır ve 2 gün boyunca soğutulur. Tamamen soğutulan bıttım sabunları istenilen şekilde kesilerek alıcılara yollanır.

%100 sağlıklı bir cilde sahip olmak için %100 doğal ürün olan bıttım sabunlarını tercih etmelisiniz. Gerek saç bakımında gerek, yüz bakımında gerek ise cilt bakımında size büyük artılar kazandıracak olan bu doğal sabun sayesinde daha genç bir yüze, daha yumuşak bir cilde ve daha gür saçlara sahip olmak işten bile sayılmaz. Sizde hemen en yakın aktara gidin ya da gelişen teknolojiden yararlanarak siparişinizi internet üzerinden verin, bir an önce sağlıklı bir cilde kavuşun. 


Yorumlar - Yorum Yaz


http://www.siirtbittimsabunu.net
http://www.siirtbittimsabunu.net
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret42919